Teema: hirmunud kass

täna saab siis täis 3 päeva kassi võtmisest. Aga kassi näeb üsna harva, enamasti ta kapi taga või voodi all või kuskil mujal peidus. söömas käib siis, kui keegi ei näe. Ma tõsiselt mures, ei tahaks et kiisu igavesti selline oleks. Kas ta vajab lihtsalt rohkem aega harjumiseks, või on midagi viga? Ja kuidas teda ümber õpetada/kasvatada/harjutada? Loodetavasti keegi aitab.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: hirmunud kass

Minu kass oli ka alguses ikka kaks nädalat nii, et ei andnud kätte. Aga tasapisi muudkui harjutasin teda, kükitasin tundide viisi kapinurga juures ja kiisutasin. Lõpuks oli mul täitsa normaalne tavaline kiisuke, kes lubas ennast katsuda ja puha smile Ega ta praegu ka ei taha eriti sülle tulla, aga pai tahab küll ja tuleb ise juurde.

Thumbs up Thumbs down

Mõni kass vajabki harjumiseks veidi rohkem aega. Võibolla nädala pärast saaks hinnata, kas ta ongi selline arglikum, või on ainult esialgu pelglik. 3 päeva on natuke liiga vähe. Uus koht ja võõrad lõhnad, hääled. On ta sul lihtsalt pelglik või metsikumapoolne?

Aga üldiselt ma soovitan mitte ainult seda ootama jääta, millal ta ise julguse kokku võtab. Sest mõni kass ei julgegi välja tulla. Natuke tuleb ennast peale ka suruda. Lähedal toimetada, rääkida temaga, kui ta laseb ennast kinni püüda, siis kasvõi pampu mässida, kui muidu ei saa (noh, kui metsikumapoolne on) ja paitada ja rahulikult rääkida temaga. Ja muidugi on söök üks tore asi usalduse võitmisel.

Siin on üks pikem jutt kah, kuidas nende tõrksatega hakkama saada.

aitäh, see lehekülg ja ka sinu nõuanded aitasid tõesti smile Eks ma siis varun kannatust smile

Thumbs up Thumbs down

aga proovi ka kapinurga juures natuke kükitada ja kiisutada ja siis paitada:) küll ta ära harjub:roll: mul oli kass õnneks ainult päeva diivani taga peidus järgmisel kordadel tuli juba kaissu magama
smile:s6ps:

-

minu sõbranna püüdis kassipoja otse tänavalt. Oli küll alles väga noor, aga esimesed nädalad täitsa metsik ja kartlik. praeguseks on temast saanud aga täielik sülekiisu smile võõraid muidugi veidi võõrastab, aga selleski suhtes teeb edukalt edusamme.
aega kõik võttis, aga sõbranna rääkis temaga hästi palju vaiksel ja rahulikul häälel. ka enne tuppa astumist andis vaikse kõnega juba ette teada, et tuleb. ta ei surunud ka ennast peale. lasi kiisul rahulikult nuusutada ja ei teinud järske liigutusi. aja pikku hakkas kassike juba mängima ning varsti pärast seda lubas ka korraks õrnalt pai teha.
seega peab lihtsalt kannatlikkust olema.

avastasin alles praegu, et see suht ammu postitatud teema tegelikult. kas kiisu on praeguseks juba julgemaks muutunud?

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

ta peab sind usaldama hakkama smile

-

meil täpselt sama asi praegu. kolmapäeval tuli varjupaigast ruudi meile, tänaseks ma olen kohe hämmingus et küll on minu majapidamises ikka kohti, kuhu üks neljajalgne end peita võib. vabatahtlikult välja ei tule.
öösel kui vaikne on, siis uurib ja majandab küll. ja mure muidugi ka - kasti ei tunnista, selle asemel teeb diivaninurka kõik hädad :vs:

Thumbs up Thumbs down

pane siis liivakast diivani nurka!:vs: Muidu jah, kaks nädalat võiks ikka algatuseks aega anda, kui siis ka veel kassi ei näe, peaks uurima, kas kass veel ikks teil elab. Kui elab siis peaks looma tervist kontrollima, kassid üldiselt varjavad hästi oma haiguseid

Thumbs up Thumbs down