Teema: Kiusab

Meil kodus selline olukord, et kui kass kellegil paljaid jalgu näeb, siis on ta kohe platsis ja valmis jalgu kinni hüppama. Ei saa ju temast mööda kah nii. Piirab igast küljest. Tahaks teada, millest selline käitumine on tingitud ja kuidas teda sellest võõrutada?

2bOrNoT2b

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kiusab

Minu kass ka on paras pätt.Aga hüppab jalga peamiselt mulle endale.Kuid siis ka suure vihaga, nii et teda lahti kangutada on täitsa raske.Vaevalt,et selle vastu miski aitabki.Minu oma on küll alles 4 kuud vana, nii et kui mängutuurid mööda saavad siis läheb ehk rahulikumaks,aga ikkagi üsn hull värk.......

cool

Thumbs up Thumbs down

Minu 7 kuune Froti on samasugune. õhtuti panen kassile kaussi süüa ja siis jooksen ise magamistuppa riidest lahti võtma ja kähku teki alla, sest kui kass jõuab enne magamistuppa (mul pole magamistoal ust ees) kui ise teki alla, siis on raudne mats, et kargab jalga närima. Ja mitte vähe valusasti ei hammusta!!! Igatahes imelik, aga selline ta meil on, ilmselt oma kasvatamata jätmata, oma viga, ma arvan.:D

Kassid on maailma kõige armsamad loomad!

Thumbs up Thumbs down

kass on ju ikkagi väike kisjka;) noored kiisud ikkka tavaliselt otsivad kõikvõimalikke asju millega jahimänge saaks mängida. mu ühel kassil oli kah selline komme kunagi, siis käisin veeprits peos ringi koguaeg. isegi natuke provotseerisin teda, et kiiremini selgeks saaks, et kui varvas suus siis vesi näos. suht kiirelt kadus see kinni hüppamine mängude menüüst.

selle vastu aitaks kindlasti veeprits,meie kiisu on paar korda saanud näkku natukene vett(kaks korda kui üritas ema lille ära süüa tongue ja üks kord kui maitses isukalt juhtmeid) ja pärast seda ei ole neid enam puutunud,kassid saavad kiiresti selgeks veepritsi abiga,mis on hea ja mis on halb smile

[img]http://www.xmission.com/~emailbox/animate/a-katt.gif[/img]

Thumbs up Thumbs down

Aga minu kass veepritsist õppust ei võta. Kui lollust teeb (kraabib mööblit, sööb lilli vms), siis võib ta täiesti läbimärjaks pritsida, aga ta teeb seda ikka uuesti sad

Dogs have owners, cats have staff.

Lisan ka pildi, kus ta paha peal väljas...

Esimese korraga ei tulnud välja.

[size=-2]pildi suurust muutis -Liis-[/size]

kassil on lihtsalt igav ja kuna sina oled liikuv sihtmärk, siis ta lõbustab ennast sinuga.

Thumbs up Thumbs down

mul ka kass närib käsi ja jalgu aga seda põhiliselt siis kui temaga piisavalt ei mängi nt kui arvuti taga istun või köögis askeldan. aga muidu eelistab ikka oma mänguasju ja ronimismänge. see jalga hüppamine on vist ikka tähelepanu otsimine

Kass on inimese sõber, inimene kassi sõber:)

Thumbs up Thumbs down

hehee, sellepärast ma võtsingi kaks kassi korraga, nad närivad teineteist wink

Thumbs up Thumbs down

Meil selline asi just hommikuti tal kombeks.
Nii, kui ärkad ja paljad varbad ulatuvad põrandale, on kiisuke platsis ja siis enam lahti ei saa aga see tingitud ma usun mängimisest.
Lihtsalt tema jaoks on see lõbus aga kui minule enam ei meeldi, panen kähku sokid või sussid jalga big_smile

Thumbs up Thumbs down

kui väike olin , siis kui magama läksin - tahtsin vetsu . siis korteris pime , ning poole tee peal hüppas jalga kass Jussi yikes Enam nii ei tee nii palju, kuid lilli sööb küll .

kas ei tundu sulle, et seal taeva tagatoas käib pillerkaar?

Thumbs up Thumbs down

minu Tupsule ka millegipärast veeprits ei mõju, kui ta pahandust teeb...Ja üldsegi, talle lausa meeldib vesi ja ta võib tunde mul vannistoas tilkuva kraani all istuda ja siis sealt rõõmsalt läbimärjana ära tulla..otse voodisse muidugi big_smile

Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.

Thumbs up Thumbs down

Meie omale vesi mõjub, kuid see ei takista tal uuesti minna ja närida lilli. Tegelikult viimane nädal on rahulikum olnud. Ehk hakkab midagi koitma. Lisaks sellele muretsesin talle spetsiaalse muru, et kui rohtu tahab närida, siis närib toda. smile Aga jalgadesse hüppamine on ka komme. Kuigi ta teeb seda pehmete käppadega ja lihtsalt lõbu pärast. Ilmselt hoiab oma jahiinstinktid vormis. Aga mööbli kraapimisest ei suuda võõrutada, kuigi muretsesime kohe alguses kraapimisposti. Müüja jutu järgi pidi olema immutatud spetsiaalse lõhnaga, mis kassi juurde meelitab. No ma ei tea, meie diivani lõhn meeldib märksa rohkem. Peab posti ehk pasteediga kokku määrima. Paar korda on posti ka kribinud ja siis olen hirmsasti kiitnud, kuid kass vahib seepeale imeliku näoga otsa, et mis mul hakkas. No ütle sa siis..... Ülbe vend on küll muidu. Ei huvita, mida mina asjast arvan, trügib sülle ja sätib end nii, et ma pean veel ta pead hoidma. Või mõnda muud kehaosa, mis kuskil ripub. Kohe näha, kes majas peremees.

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

Minu kassil "kasvas välja" see loll harjumus. Jaa kassipoegadel on ikka väga teradad küüned-hambad.:roll:

Thumbs up Thumbs down

Meil aitas ka veeprits, keegi siit soovitas(suur aitäh!) ja näe saimegi tema jalapuremislembuse välja juurutatud, nüüd ikka enne motleb väga pikalt jalgu piiludes kas tasub rünnata, aga üldiselt ta seda enam ei tee.

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

meie kassid tulevad varbaid lakkuma, kui keegi on just duši alt tulnud ja jalad märjad on.
nad üldse armastavad kohutavalt vett, sellepärast pole meil veepritsist ka suurt abi, üks kassidest viskab ennast pritsimise peale külili maha ja keerutab ennast selle veepritsi vihma käes ja mõnuleb tongue

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: merksu
minu Tupsule ka millegipärast veeprits ei mõju, kui ta pahandust teeb...Ja üldsegi, talle lausa meeldib vesi ja ta võib tunde mul vannistoas tilkuva kraani all istuda ja siis sealt rõõmsalt läbimärjana ära tulla..otse voodisse muidugi big_smile

Minu kassile meeldib niimoodi juua kraanist kui vesi tilkuma on jäälud. Ükskord mina keerasid kraani nirisema  et vaadata kas siis ka joob sealt vett aga ennäe tulen mina tagasi pool kassi on läbimärg ja kass ise mõnuleb ikka seal kraaniall. Kui ta oli hästi väike ja pahandust tegi siis ma kasutasin pallipumpa. Ta siis veel kartis seda õhku mis sealt tuli.:roll:

Thumbs up Thumbs down

Nii vahva pilt Chry.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Kas ikka ründab jalgu?
olen isegi tuttavatel külas käinud ja jalad diivani peal istunud, sest teisiti ei saand. Kass muudkui hüppas jalgadesse kinni.
Mul Sir õnneks käsi ega jalgu ei jahi. väiksena me ei mänginud ka temaga kätega - seda mulle õpetati kohe, kui kassi võtsin (perest kaasa väike tarkus, sest ka nemad nii ei teinud). Olin seda ka ise kuulnud varem aga siis oli ka rohkem põhjust seda jälgida.
Kassid ju hakkavad jalgu ja käsi pidama mänguasjadeks ja seetõttu ka ründavad.
Veeprits võib tõesti aidata.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

päris kaua tuleb pritsida kassipoega, enne kui ta aru saab. ikka kuid ja kuid smile kui kassipoega järjekindlalt õpetada, on ta täiskasvanuna kindlasti korralikult käituv kiisu.

Minul sai Marius väga edukalt minimaalse ajaga aru, et kui ma pritsi välja võtan, siis tuleb lollitamine (mis siis parasjagu käsil oli) lõpetada. Aga ma ise ei tahtnud enam temaga pritsimisega jamada, kuidagi kahju hakkas. Mul on praeguseni see meeles, kui hale näoke tal pähe tuli iga kord, kui ma talle vett pritsisin:(.
Nii ma tal siis üle käte lasingi kasvada, selles mõttes, et mänguhoos naksab kätt vahel.
Ta mul ärahellitatud kassike, aga las olla.
Peamine on see, et ta meil külalisi ei ründa ja seda ta pole siiani teinud ja loodan, et ei tee ka. Las siis näksib vahel minu kätt...:D

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Kissa ka õnneks külalisi ei ründa wink
Aga veepritsi pole eriti kasutanud, sest sellest polnud abi. Kissa ei teinud väljagi big_smile
Pidin ikka mitu korda pritsima. Tema ju vett erti ei karda :nana:

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Meie kass hüppas väiksena, enam mitte. Ei tea, kas ta ei viitsi või ei jõua vms. Aga meil kadus see iseenesest ära.:wink:

Thumbs up Thumbs down