1

Teema: suur mure...

Esiteks vabandan, kui postitasin oma mure vale teema alla - ma ei orienteeru siin veel väga hästi.

Ehk oskab keegi aidata...?

Nimelt ma tahaks oma kassi Tallinnasse tuua, aga ma kardan, et ta ei ela üle seda.
Praegu elab ta (väikses linnas) majas ja saab õue niipalju kui kulub. Mängukaaslaseks on väike nähvits kutsu. AGA kassi eest hoolitsetakse ainult niipalju, et pannakse söök-jook ette. ei mingit poputamist. ja poputamine talle meeldib.

Koht, kuhu ma ta koliks on tavaline tallinna korter. Õue ma teda siin lubada ei julgeks. Aga armastust ja poputamist jaguks talle siin küllaga.

1 nüanss on veel asja juures. Nimelt saab kass sel suvel 10 aastaseks. (Pole tõukass).

Kõige rohkem kardan, et ta ei saa shokist üle ja läheb sellepärast "parematele jahimaadele" , mida ma mitte mingil juhul ei tahaks...

Mida teie teeksite?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: suur mure...

Kui sul võimalus on, siis sa võiksid ju mõneks ajaks (nt 1 nädalaks) oma kassi Tallinnasse tuua ja vaadata, kuidas ta korteris käitub. Linnakorteri akna peal istudes näeb kass palju uut ja huvitavat, nii et äkki harjub ära.:roll:

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

aga kas sinna ei saa jätta, ma mõtlen, et kas enne elasid kodus vanemate juures. kassidele pole kolimine kunagi kerge ja veel sellises vanuses ja uus kodu ja kui õue ka ei saa. kiisuke võib tõesti väga stressi jääda.

Thumbs up Thumbs down

Hetkel saan küll kassi sinna jätta. Aga selle maja müümine on suhteliselt aktuaalne teema. Seega, kui ma kassi Tallinna ei too, siis läheks ta sugulase juurde, kes suhtuks temasse nii, et noh-kui-just-muud-üle-ei-jää...
Ütleme nii, et ta oleks seal pigem ees teistel.

Ja ma ei tahaks uut kassi võtta, teades, et mul ju on juba kass... Lihtsalt varem polnud võimalik teda tlna tuua.

Ja nüüd ma olen kimbatuses...

Thumbs up Thumbs down

Sellises vanuses kass võibolla elaks rõõmuga muretut korterielu. Mina olen kaks korda kassiga kolinud , ning neile ei olnud see probleemiks.
Kas teie kass on harjunud ka liivakastis käima või ajab omi asju ainult õues.
Nii nagu inimesed, on ka kassid erinevate iseloomudega. Ega te enne saagi täpselt teda kui olete ta Tallinna ära toonud.

Thumbs up Thumbs down

ei ole vaja teietada mind smile

Tegemist on targa loomaga. Väiksena õppis ühe päevaga liivakastil käimise ära. Ja kui liivakasti asukohta mõnikord muudeti, polnud probleemi.
Siis elasime samas väikses linnas korteris.
Enne viiendat (või kuuendat) eluaastat kolis ta esimesest korterist majja, siis majast uude korterisse ja siis jälle majja tagasi.  Põhjus, miks ta mõne aja pärast jälle majja kolisime oligi õue probleem. (kõik kolimised olid samas linnas, nii et pikka autosõitu pole teinud).

Majas pole liivakasti kunagi olnud, korterites käis nagu naksti jälle "potil".

Thumbs up Thumbs down

Mida meie teeksime? Kui on soov kassile paremat elu pakkuda, siis mina koliks kassi ära küll.

Thumbs up Thumbs down

Kass on nii visa, et kolimise elab üle küll. Ma kipun arvama, et kassile on armastus ka väga- väga tähtis.
Et kui kassike on ikka sinuga väga harjunud siis on tal sinuga parem elada, ükskoik kuskohas. Kas sul ro~du ka saab olema seal korteris?
Mina ehitasin nädalavahetusel just pool rodu kinni kasside jaoks,tavalise kuusnurk-traadiga ja peale linnuvork, aga väga kindlalt kinni.
Peaasi, et ta kuskilgi saaks värskes ohus olla, voi siis akna ette metallist kärbsevork panna on ka üks lahendus.
Kui mina peaks uuesti Eestisse kolima, votaks ma igaljuhul oma kassid kaasa.
Päikest.
Kirjuta siis siia kuidas kolimine läks, kui niikaugel juba oled.

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

mina jälle ei oska ühtset avstust anda tean, et minu ema kass, kes 5 aastane ei elaks seda kunagi üle, kui ma ta maalt linna tooks.
samas oma Meri oli 2 kuud suvel maal ja õues ja tal pold muret linna tagasi tulla ja tuppa aga ta oli enne ka toaelu elanud ja alles kassilaps.

Thumbs up Thumbs down

rõdu on täitsa olemas. kinniehitamine idee iseenesest.

paari nädala pärast lähen maale jälle, selleks ajaks ehk olen otsustanud juba.

eks siis tulevik näita, kas ma ka tutvustava teema saan postitada...

Thumbs up Thumbs down

Ära selle pärast küll muretse, et kass linnas enam õue ei saa. Mul on tuba täis tänavalt püütud kasse, kes on elanud õues sünnist saati, mõni paar kuud, mõni aasta, mõni rohkemgi. Pole mingit probleemi, et kangesti välja tagasi kipuks. Kass on loomult mugav loom, kui hea toit ja soe katus pea kohal, on ta rahul ja kui pai tehakse ja mängitakse ka veel, siis ei oska ju rohkemat tahtagi. Eelduseks on muidugi see, et kass on steriliseeritud/kastreeritud, sest muidu võivad hormoonid küll hakata vingerpussi mängima. Ja kass hakkab õue kippuma ka siis, kui toas on igav. Nii et mängida, mängida, mängida! Ja veel parem, võta talle seltsiline. Sul lihtsam ja kassil lõbusam. Kulud suurenevad umbes kolmandiku võrra.

Thumbs up Thumbs down

kastreeritud sai juba kuuekuuselt, sellega pole probleemi.
(ma pole muideks veel varem näinud, et üks kass nii palju pai ja süles olla tahab - arvatavasti kastreerimisest tingitud?)

uue kassi peale saab vast alles siis mõtlema hakata, KUI olen Jassu [Jasper] linna toonud.

Thumbs up Thumbs down

Ma ei usu, et see talle väga suur šhokk oleks. Kui Sina ikkagi olemas oled, siis on tema jaoks kõik korras.:s6ps:

Thumbs up Thumbs down

kass on muidu tallinnamaal juba. tegin tutvstava postituse ka smile

Thumbs up Thumbs down

seega teema lukku

Thumbs up Thumbs down