1

Teema: paaritumiskatsed?

Paar päeva tagasi tuli meile koju uus kiisu. Muidu saab ta meie kõutsiga juba üsna hästi läbi, aga viimane on hakanud ilmutama imelikke kombeid. Nimelt üritab Ruudi pidevalt uuele kiisule selga hüpata, kusjuures liigutus jätab täpselt sellise mulje nagu tahaks paarituda  :S Krõõt (uus kiisu siis) ajab ta selle peale üpris tigedalt eemale.

Mida selline käitumine tähendada võiks? Mõlemad kassid on opereerimata, aga Krõõdal ei tundu jooksuaega olevat ja pealegi on ta minu arvates selleks veel veidi noor. Kas võib aga olla, et esimene jooksuaeg hakkab juba lähenema ja Ruudi suudab juba mingeid spetsiifilisi lõhnu eristada?

Oskab ehk keegi aidata?

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Vasta: paaritumiskatsed?

Nii see kahjuks olema saabki. Suguvõimelise isase potents on pidevalt löögivalmis. Emane aga kui ta parajasti jooksuaega ei ole või ei ole veel suguküpseks arenenud, ei luba isast endale tagaotsa ligi ja annab sellest ka äkiliselt märku. Küll aga üritab isane kass emast üles töödata, masseerides hammastega emast kassi kaelalt. Sealt kulgeb närv, mis stimuleerib aju vastavat regiooni, mis omakorda saadab signaali suguelunditesse.

Kui sa ei ole planeerinud kassipoegi, siis kaalu tõsiselt kasside steriliseerimist. Kõik see jant jääb olemata ja sul on 2 sõbralikku ning imearmsat kassi.

Lühikarvaliste Orientaalide kassikasvandus \"Keisei Neko\"

\"Vesta\", \"Felix\" ja FIFE liige

Thumbs up Thumbs down

emase kassi steriliseerimine on mul kindlasti plaanis. isasega on aga lood veidi keerulisemad. nimelt on tal sünnipärane südamerike, mistõttu narkoos tema jaoks üpris ohtlik. seetõttu ei taha ma tema kastreerimisega riskida.

kas on siis aga tõenäoline, et ta jääbki niimoodi emast tüütama kuigi viimane juba steriliseeritud?

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Jah ta jätkab seda, sest ta hormoonid möllavad ja see kass vaatamata steriliseerimisele, on objekt, kelle peal end välja elada.

See teine kass sul ei ole veel suguvõimeline ja teoreetiliselt ei tohiks ta isasele sellist signaali tekitada aga näe, mis toimub.

Toon tõuaretusest näite. Nimelt isastel kassidel kujunevad näojooned korralikult välja peale seksuaalelu algust. Nimelt hormoonide taseme tõus organismis muudab luustiku massivsemaks. Samas ei saa isasel kassil selleks ju kassipoegi toota ja siis kasutatakse nn. neutereid. See võib kõlada robustsena, kuid tõuaretus ei olegi lõpuni lillepidu ja loomulike instinktidega loomamaailmas tuleb silmitsi olla. Loodan, et suutsin info viisakuseraamidesse jäävalt edasi anda.

Thumbs up Thumbs down

eks pean siis vaatama ja ootama lihtsalt. ei vii ju niisama lihtsalt kassi opile kui tead, et 50% tõenäosusega ta narkoosist enam ei ärka. samas, eks ole ju ennegi kastreerimata kasse teistega koos peetud smile

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Jah ja lootus on, et vananedes rahuneb Su väike romantik maha :-)

Thumbs up Thumbs down

Jah, pealegi pole ju kindel, et ka kastreeritult rahunevad, minu kass jooksis mu ema kassiga 3 päevaks minema, kuigi molemad olid kastreeritud (emal siis emane kass ja mul isane)... Kui ikka veri keeb ei loe enam midagi :wink:

mjau!

Thumbs up Thumbs down