1

Teema: Isane ja emane samast tõust kassid koos?

Mul on hetkel kodus isane kastreerimata tõukass ja võimalus oleks osta juurde samast tõust steriliseerimata emane. Klubi lubab neid omavahel paaritada.

Mure on aga selline: milliseks võib kujuneda kodune elu kui majas on isane ja emane kass ning aeg-ajalt ka kassipojad? Kas isane hakkab kogu aeg meeletult märgistama? Kas isane võib poegadele ohtlik olla? Milliseid kõikvõimalikke probleeme veel võib tekkida? Ja kas on üldse võimalik selline kooslus?
Kassid on american curl tõugu.

Tänud ette !

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Isane ja emane samast tõust kassid koos?

See sõltub väga palju loomulikult esmajärjekorras kasside loomusest.

Isane kass oma poegi ohtu ei sea. Pigem on ta suurepäraseks abiks kassipoegade kasvatamisel ja nende eest hoolitsemisel.

Kas isane kass märgistama hakkab, sõltub ka sellest konkreetsest isendist. Ei pruugi aga võib jah.

Selline kooslus võib jah kujuneda raskeks aga mitte võimatuks. Hea oleks kui tegemist on suurema elamisega, et kasse oleks võimalik teineteisest aegajalt eraldada. Samuti pead oma kasside suhtes väga väga tähelepanelik olema. Sest isegi kui Sul on tegemist lubatud kasside paaritusega, siis pead Sa siiski olema võimeline nende lauspaaritumist ära hoidma. FIFE reeglite kohaselt võib samalt emaselt registreerida 3 pesakonda 2 aasta jooksul. Ja isegi ilma selle regulatsioonita ei ole mõtet liiga palju poegi produtseerida.

Abiks on ka teised kassikasvandusest huvitatud pereliikmed või siis head sõbrad, kes on nõus enda juures sinu kassi hoidma. Juhul kui Sinu tekitatud kooslus ebamugavaks või keeruliseks kujuneb.

Lühikarvaliste Orientaalide kassikasvandus \"Keisei Neko\"

\"Vesta\", \"Felix\" ja FIFE liige

Thumbs up Thumbs down