Vasta: steriliseerimisest/kastreerimisest - kui vanalt?

ok:D

Thumbs up Thumbs down

Minu kassil hakkas jooksuaeg 10 kuuselt wink

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Milline see oravahääl on? big_smile

Meie kassid on koguaeg tagumikku üles ajanud, kui neile sabani pai teha. Kui Lexut seljapealt ja saba juurest sügada, jääb kangete jalgadega seisma ja ajab ennast täiesti küüru big_smile. Kumbki kass ei püherda ega kräunu niisama. Niiet tagumiku upitamine ei pruugi jooksukat tähendada.

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down

Emaste kasside puhul ei oska ma mingit nou anda, aga kuna ise alles oma isase ära kastreerisin, siis voin öelda, et nendele see suurt häda küll ei tee. Natuke uimased on sellel päeval, aga valus vm, kindlasti pole. Járgmisel päeval on vana kass tagsi, ei mingit muutust...
Operatsioon ise tehakse veerand tunniga, nii et... Lihtsalt käteevotmise asi.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Oijahh, esmaspäeval meie kullakestel see raske retk ees. Küsisin, kas kassid on juba selleks ajaks toibunud, kui kätte saame, vastati, et ei ole. Ma ei teagi nüüd, kas sai tema minust valesti aru või antaksegi täiesti narkoosi all olevad kassid kätte. Igal juhul, arvan, et parem on narkoosis kassid 2 km koju sõidutada, kui toibunud ja uimaseid kasse 60 km-se sõiduga veel rohkem traumeerida.

Marakratid Mitsu ja Lexu

Thumbs up Thumbs down

Kui ma oma kassile järgi läksin, oli ta täiesti teadvusel (op oli kell 15 ja järgi helistati kell 17). Autos näitas isegi vastumeelsust transpordikasti suhtes (mis anti loomakliinikust kaasa, sest mul omal pole). Küll oli veidi jõuetu ja kõndis imelikult, aga midagi hullu polnud. Sööma hakkas ka kohe samal õhtul, kuigi see pidi isegi normaalne olema, kui alles järgmise päeva õhtuks sööma hakkab. Mingeid vahendeid talle ka külge ei pandud, sest tema oma haava vastu erilist huvi ei tundnud. Lakkus küll, aga rohkem nagu üle kõhu, mitte konkreetset kohta.

Dogs have owners, cats have staff.

Või nii kiiresti tuleb narkoosist välja? Siis on mul lootust, et vähemalt üks kass on ärganud kättesaamise ajaks. Ma ei taha ka mingeid torbikuid neile. Teevad küll nahaaluse õmbluse, aga tahavad ikka torbiku kaela suruda. Teen parem neile vestid. Nägin, kui õnnetu ja räbal oli õe kass selle torbikuga sad Kahjuks Mitsul vist peab vest seljas olema, tal tehakse steriliseerimise ajal songaop ka ära. Eks Lexu puhul saame teada, kas tal ka song on või mitte.

Marakratid Mitsu ja Lexu

Thumbs up Thumbs down

Kass peaks ikka teadvusel olema kui ta omanikule üle antakse. Muidu võib kahtlustada et kassile ei tehtud äratussüsti. Minu Kerril näiteks oli nii. Steriliseerimine tehti hommikul ja paari tunni pärast läksime järgi, kass ärakas narkoosist aga alles õhtul.

Minu jaoks oli see vaimselt üsna traumeeriv - vaadata tuima kassi ja oodata päev otsa millal ta lõpuks ärkab. Selles kliinikus ei maininud keegi et sellega nii kaua läheb ja muretsesin ikka parasjagu. Soovitan küll korralikult üle küsida kas äratussüst on ikka tehtud ja uinuvat kassi parem mitte vastu võtta. Kui äratussüsti ei tehta siis ta mingil hetkel ikkagi ärkab üles aga kindlam oleks ikkagi kui näed et kass on teadvusel ja temaga kõik korras on. Kliiniku poolt oleks see nagu vastutustundlikum minu meelest.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Oeh,meil oli täna see ettevõtmine noormehel just.
Op opiks aga see pärastine on ikka masendav.Loom on nii õnnetu ja oimetu,ei saa endaga kuidagi hakkama.Tuigub jalgel,otsib paremat kohta kogu aeg,tukub poole sammu pealt,põit ei kontrolli ka-mul tast nii kahju ja hale:cry:

Thumbs up Thumbs down