Teema: Sünnitus

Tahtsin küsida,et kas peab emast kassi sünnitusel ka aitama?
Kuna plaanime võtta pärsia/exotic kassipoega,siis kasvatajad on mulle rääkinud et emastel kassidel tuleb tihti probleeme sünitusega,eriti aga esimesel korral.Kuidas sel puhul siis tomida?Kas te olete oma kassi sünnitusel aidanud ja kuidas siis?

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Vasta: Sünnitus

Kui kavatsed võtta emase kiisu ja aretusega tegelema hakata, siis on selliseid asju kõige mõtekam vist küsida oma tulevase kiisu kasvatajalt. Sest praegu siin foorumis veel kassikasvatajaid eriti ei liigu.
Endal puhastverd kodukiisu ja kui tema oma noorusaastatel (mis oli üsna ammu) kogemata kombel pojad sai, siis ei pidanud küll aitama. Ilmselt poleks me osanud ka midagi teha, sest üllatus oli nii suur.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Kavatsen võtta pärsia emase kassipoja,mis sobib aretuseks.Olen küsinud tõuaretajate käest ja nad on mind täitsa selle jutuga ära ehmatanud,et kassi peab aitama ja poegi ise rätikuga hõõruma,pesema jne ...eriti aga alguses,sest tõukassidel on väga raske sünnitus ja esimesel korral võivad pojad isegi ära surra ja seda nüüd küll ei tahaks.
Kodukassidel vist eriti probleeme ei ole.Endal oli ka kunagi  maal tavaline kodukass ja sünnitas ise,me isegi algul ei teadnud kus kassipojad on sest ta leidis endale sellise  sobiva koha nagu pööning ,kus me eriti ei käinud.
Ma kardangi natuke seda et ei oska esimesel korral midagi ette võtta:(

Oh.. Kui nii siis äkki saad mõne kogenud pärslastekasvataja (näiteks oma tulevase kassi kasvataja) nõusse, et ta esimesel sünnitusel sulle appi tuleks. Siis saad aimu kuidas asi käib ja järgmine kord juba tead kuidas toimida. Olen kuulnud ka et mingid vetarstid pakuvad sellist teenust.. koerte sünnitusabi on kindlasti olemas - äkki on kassidel ka? tongue
Minu teada on ka kasutaja dagi tegelenud pärsia-exotic tõuga. Võid temaga ühendust võtta ja küsida. Ta on abivalmis ja arvan et saad tema käest head nõu. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

smile dagi kuuldel! tegelikult on minu kassid(4 erinevat tõugu) kõik poegimisel abi vajanud. kõige suurem poegade suremuse % oli pärslastel ja foldidel. poegimise juures istun kõigil ja aitan ka kui vaja. lootekottidest arutan ise pojad välja ja nina teen ruttu puhtaks, siis teeb ülejäänud töö juba ema edasi. tähtis on, et poeg ruttu hingama saaks hakata. mõnel juhul on tõesti vaja poega elule hõõruda. looduses teeb seda ema, keelega poega väga tugevalt lakkudes.

soovitan kasvandust White Mith
http://www.felixclub.ee/whitemith/

Kass, kes kõnnib omapead.

Suured tänud vastuste eest;)Mul on kassipoeg juba välja vaadatud ja reedel vist saabub ta meie koju.Mis sünnitusse puutub siis üks kasvataja rääkis mulle umbes sama juttu,mida dagi rääkis.Kindlasti küsin kasvataja käest ka,et kas ta saaks appi tulla.Aga mis siis juhtub,kui mind sel hetkel kodus pole:(?

Mina ei ole oma kassi veel kordagi pidanud poegimisel abistama, kuigi valmis olen küll selleks alati olnud. Sõltub kindlasti tõust. Ise varustasin ennast enne esimest pesakonda Amazonist tellitud erialase raamatuga, kuna adekvaatse info saamiseks ei leidnud muud võimalust kui ise õppida (minul ei olnud võimalik pöörduda nt. oma kassi kasvataja poole). Igal juhul soovitan ise kõigeks valmis olla, sest abi, kas kasvataja või vet.arsti näol, ei pruugi sa kohe saada.

Mul endal on kodus pärsia kiisu.Neil pidi just sünnitusel raskusi olema,eriti esimesel korral.Peab vist ka ise õppima,sest ega see kasvataja ju iga hetk ka tulla ei saa.

Mu õel on ka emane Pärsia kass kes tahab paarituda,aga isast pole:lein:

Thumbs up Thumbs down