1

Teema: Kuidas kaitsete oma lillepotte-lilli kassi eest?

Kodus suur lill ja mitte ei tahaks et kass ükspäev avastaks et mulla sees on huvitav hädal käiia või vähemalt seda sealt välja kraapida. Kuidas kaitsta lillepotti, et ta ei saaks sinna hädale minna? Kunagi oli ema kass hoida ja ta jõudis paar korda seal hädal käiia enne kui mina jaole sain ning pärast suri suur lill välja. Kiisu käib küll ilusti oma liivakastis hädal aga ma arvan kui talle lubada vabalt selline suur lillepott siis ta kindlasti leiab et vähemalt on põnev sealt mulda välja kraapida.
Hetel on mul ajalehed poti peale keeratud ning kile seotud ümber tüve aga see ei näe just kõige ilusam välja. Olen poes näinud väiksetele lillepottidele mõeldud kaitseks sellist võru või võrku aga kas ka suurtele pottidele sellist on?
Kes teab? Kellel on sama mure ja kust sellist võru saada on?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kuidas kaitsete oma lillepotte-lilli kassi eest?

No kui kassil on oma mugav liivakast, vaevalt ta lillepotti hädale läheks. Mu kass vähemalt küll eelistab oma liivakasti. Kuigi suur lill pakkus talle alguses huvi küll ja ta üritas seda närida ning potti hüpata. Nüüd ei tee ta sest enam väljagi, pole enam uus ja huvitav.

Dogs have owners, cats have staff.

meil ka kodus palju lilli, nii suuri kui väikseid, aga õnneks pole ta huvi tundnud. kui me kassipoja algul tõime, siis ta tahtis närida lille lehti. sai natuke riielda ja pärast seda pole puutunud.

Thumbs up Thumbs down

Nojah eks ta ju õige ole et ei tohiks minna sinna aga mitte ei julge riskida sellega et ükspäev koju tulles toa mulda täis leian ja kass istub puu otsas ( ca 160cm kõrge tääkliilia)
Kuigi jah ema kass kui hoida oli siis ta millegi pärast ei tahtnud oma liivakasti minna ja ju seal oligi parem.
Kui see kiisu mind leidis siis ta oli mul paar päeva, töö ajal, tööjuures ja õue küsis ilusti pissile küll aga vot kakale võttis kätte ja läks ikka suurde lillepotti. Ja siis käis plätserdas ühel laua kõik mullaseks, õnneks oli kõigil hea tuju ja keegi ei pahandanud et ta lillepotis käis ja et pool kontorit haisu täis tongue
Nii et ma hästi ei julge ehku peale välja minna. Aga ma püüan ma arvan ehituspoest mingit võrku osta ja sobiva osa peale lõigata.

Thumbs up Thumbs down

Kui peaks valima, kas jätta lill või kass, siis igatahes jääks kass peale.

Dogs have owners, cats have staff.

Sama siin. Või tegelikult ongi kass juba peale jäänud. Meil oli probleem selles, et nooremana kippus kiisu taimi närima. Kuna enamus taimi olid mürgised, siis ei hakanud Kerri tevisega riskima ja tõstsime taimed koridori ja teistessse tubadesse, kuhu kass ei pääsenud.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Ta õnneks väga ei näri seda lille ja ma usun et saab ka mõlemat kodus n.ö. pidada. Et parem mõtlen midagi lillepoti kaitseks ja siis ei pea muretsema et sellega midagi juhtub kui kass üksi kodus ja mul ei ole kahjuks võimalik lille mujale ka tõsta kuna korter nii väike.

Thumbs up Thumbs down

ma mõistan küll seda muret ka, et kui kass lille lõhub - muidugi on ju ka hoolega kasvatatud taimest, mis siiski on samuti elusloodus, kahju.
kass on üks ja ühtmoodi armas, aga samas on, vähemasti mulle, ka potililled armsad.

täna ostsin uude korterisse esimese lille ja ootan närviliselt, kuidas preilid reageerivad - nad pole varem potililledega kokku puutunud.
loodan sellele, et lille (draakonipuu) lehed on mõrud ja et nad neid pikalt närida ei taha, esialgu proovivad igal juhul näksida.

Thumbs up Thumbs down

Selleks et kassid mulda välja ei kraaabiks potis, võid sinna peale sellised lapikud (nii suured et neid vähemalt suhu ei saaks panna) kivid laduda. Lugesin seda kuskilt raamatust smile
Keegi soovitas veel näksimise vastu sidrunivedelikku veega lahustada ja seda taimede peale pritsida (et enamus kassidele ei meelde selle maitse), aga ma pole katsetanud ja on võimalik et lilledest ei jää pärast midagi järele. big_smile

Thumbs up Thumbs down

aga apelsiniga sama asja proovida? apelsin ehk vähem happeline?
tean, et seda lõhna ega maitset mu kassid ei talu.

Thumbs up Thumbs down

Minu Marius ei näksi enam lilli, kasvas vist sellest välja:).
Kui ta pisike oli, siis oli küll häda meil ühe toapalmiga, mis kassi pättuste tagajärjel ka välja suri.
Praegu viskasin igaks juhuks toast välja tihhenbahia (või kuidas iganes seda kirjutakse:puna:), sest see on mürgine.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Minu kass kraapis umbes kuskil 4 kuu ümber palmipuu potist mulda välja. Nüüd enam ei kraabi, on vanemaks saanud. 11 kuune on mu kass praegu. wink

Jänkud ja kiisud. ^^

meil kraapis ka Bibi potist mulda välja, ronis sinna sisse ja toimetas seal- pärast terve tuba mulda täis:P panin potti kive, suuremaid ja väiksemaid, nii et kogu mulla ära kattis ja nüüd ei ole ju enam nii põnev seal passida. Kuna mereäärest on seadusevastane kive tuua, siis võib osta neid nt akvapoodidest- põhjaliiva nime all või siis ehituspoest aga seal enamasti 40 kg pakid, nu kui sul või tuttaval on oma maa, siis võid sealt ka näpata  mõned väiksemad kivid:wink:

meie kiisul kriimud silmad...

Mereäärest on keelatud tuua suuri nn maakive ning autokoormatega liiva ja kive. Et paar lillepotti kividega katta, ei lähe ju vaja koormatäit. Usun, et kui võtta mererannast mõned peosuurused kivid, ei juhtu küll midagi smile

P.S. Enne kivide potti panemist, kindlasti kivid puhtaks pesta, et mingid sitikat taimi hävitama ei satuks wink

Marakratid Mitsu ja Lexu
http://indrek.kohv.com/Kass

Thumbs up Thumbs down

Minu kass on algusest peale draakonipuud närimas käinud. Puu on päris õnnetu väljanägemisega. Vahel, kui ta lehti liiga suure hooga tirib ja neid korralikult ei näri, siis ta hiljem öögib neid välja kuskil voodi all. Ma pole hakanud puud toast eemaldama, kuna sellest on kassile ilmselgelt nii palju lõbu.

Alguses kraapis ta ka mulda välja, aga katsin lillepoti võrgutaolise materjaliga, mille läbi saab lille ilusti kasta ja kassi huvi seda käperdada ka kadus. Lõikasin sellise potist natukene suurema ümmarguse osa võrgust välja ja kinnitasin nööri ja teibiga ümber poti. Töötab väga efektiivselt. Alguses mõtlesin, et olen kaval ja istutan väikesed kaktusemunad ümber taime, et ega kass neid omatigi ei tiri. Järgmine hommik ärkasin, kõik kaktused olid kuskile kadunud ja abikaasa astus ühele veel uniselt hommikul peale.

Thumbs up Thumbs down

Mina lugesin just hiljuti internetist ühte artiklit, kus kirjutas, et selleks, et kass ei kraabiks lillepotist mulda välja, tuleb mulla peale valget pipart raputada. Ise ei ole seda meetodit veel proovinud, kuna hetkel on üks armas paharet mul kõik potililled välja suretanud :murelik:

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down