1

Teema: PKD testimine

Teab keegi, kui paljud eesti kasvandused testivad oma kasse PKD suhtes?
<http://www.persian-cats.com/health/pkd.shtml>

Thumbs up Thumbs down

Vasta: PKD testimine

Minu emased kiisud on toodud kasvandusest, kus kõik kassid on testitud, negatiivsed. Sellest võib järeldada, et ka nende poegadega on kõik OK. Isane kiisu on kasvandusest Maya Gold, kuid nende  kodulehel ei ole ma märganud selle kohta märget. Kui vaadata kasvanduste kodulehti, siis seal on mõnelgi kasvandusel kirjas, et kassid testitud. Lähipäevil oligi plaanis minna kassiga vaktsineerima ja just selle kohta tahtsin arstilt infot saada.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: PKD testimine

Ma ise olen ka mõne kasvanduse kodulehel näinud märget "PKD-negatiivne". Mõtlesin just, et kas see testimine on siinsete kasvanduste puhul pigem erand kui reegel, või siiski vastupidi? Võib arvata, et kõik need paberiteta pärslased, keda ajalehtedes ja netis pakutakse, pole iial testitud ega ole seda ka nende vanemad.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: PKD testimine

Arvan sama, et see test on ikka tehtud (reeglina) sellistes kasvandustes, mis tegelevad ausa ja korraliku tõuaretusega.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: PKD testimine

Nendes kasvandustes, kus kasse testitakse, on ka kassipoegade hinnad kõrgemad (see on minu tähelepanek). Kuid nagu näete, otsitakse tihtipeale just võimalikult odavat kassipoega. Testid ei ole kasvandustes kohustuslikud, nii et tõupaberiga poeg või mitte - PKD suhtes- ?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: PKD testimine

Ma just pean plaani pärslast võtta, kuid lemmikloomaks, mitte aretuse eesmärgil. Eelmise, paberiteta kassiga on kurb kogemus, tal oli arsti sõnul tõenäoliselt PKD ja suri 6-aastaselt. Seetõttu tahaks olla kindel, et uus kass ikka terve on, samas pole paberid antud juhul garantiiks.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: PKD testimine

See läheb nüüd küll teemast veidi mööda, aga tahaks küsida, mis sümptomid teie kiisul olid , kuidas ta haige oli, kas arst ainult oletas seda?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: PKD testimine

Tegemist oli n-ö teise ringi kassiga, kelle eelmisest elust ega päritolust me kahjuks suurt midagi ei teadnud. Lasime ta suvel steriliseerida ning enne igaks juhuks vereproovi teha, tookord olid kõik näitajad täiesti korras. Mingil hetkel hakkas tunduma, et kiisu joob palju ja käib ka tihti pissil (4-5x päevas ja palju korraga). Kuna ta sõi meil peamiselt kuivtoitu, siis ei arvanud arst, et see ebanormaalne oleks. Söögiisu ei olnud tal kunagi eriti hea, aga karv oli ilus ja kaal normis (üle 4 kilo). Talvel hakkas ta veelgi vähem sööma, kuid ise oli sealjuures rõõmus ja mänguhimuline. Me ei osanud kahtlustadagi, et asi nii tõsine võib olla. Viimane vaatus oli selline, et kiisu lihtsalt lõpetas ühel päeval söömise ja arsti juures tehtud vereproov näitas ägedat neerupuudulikkust. Viibis küll veel mitu päeva tilgutite all, kuid olukord enam ei paranenud ja pidime ta magama panema. Arsti sõnul oli tegemist polütsüstiliste neerudega, lahangut küll ei tehtud, kuid neerud olnud suurenenud ja katsudes kühmulised (see viitavat tsüstidele). Äge neerupuudulikkus oli välja kujunenud kõigest kahe kuuga. Lugesin, et PKD tapab kasse vanuses 2-6 aastat, meie oma oligi väidetavalt 6-ne. Noor ju alles...

Thumbs up Thumbs down