Vasta: Aidake palun!

nüüd juba kassipojad oskavad süüa ja liivakastis käia.
ma olen nendega juba väheke õues ka käinud.
tatsavad ilusti muru peal ringi:py:

kõige armsam ikka oma kiisu!

Thumbs up Thumbs down

kas pilte ka näha saaks?

Thumbs up Thumbs down

saaks küll aga ma ei oska väiksemaks teha.

Thumbs up Thumbs down

tahaksin veel midagi küsida.
olen kuulnud et kass ei ole soovitatav steriliseerida augusti kuus sest haavad lähevad siis mädanema:mad:
ma ju kavatsen oma kassi ära steriliseerida
kui see ongi õige siis kuidas ma niikaua(kuni august läbi)
kassi titestumast hoian???

Thumbs up Thumbs down

muidu annaks tablette aga need pole ju soovitatavad.:o

Thumbs up Thumbs down

Ega siis kirurgid augustis puhka:) Pead lihtsalt hoolikas olema ja jälgima haava seisukorda. Igatahes on etem teha see op augustis, kui hakata oktoobris järgmistele poegadele kodusid otsima. Kui arst ikka midagi steriilsusest teab, siis pole see mädanemise jutt väga päevakajaline. Selline arvamus, et august on mädakuu, oli inimestel vanasti, kui arstiriistade steriliseerimine ja üldse puhtus olid veel lapsekingades. Tänapäeval käib iga inimene kaks korda päevas dušši all, siis käidi kord nädalas saunas. Ime siis, et haavad mädanema ei läinud:roll:

Thumbs up Thumbs down

ok. eks ma veel vaata jah

Thumbs up Thumbs down

Kassiabi opib kasse ka augustis ja pole veel midagi juhtunud. Samas meie kiisusid opib ka parim kiisuarst Olga. Haavad on pärast praktiliselt olematud.
Palu arstil teha sisemine õmblus ja polegi haava, mille pärast muretseda.

Thumbs up Thumbs down

aga kas see sisemine õmblus midagi kassile halba ei tee ja kas see maksab rohkem või midagi
ei ole mingist sisemisest õmblusest kuulnudki:roll:

Thumbs up Thumbs down

sisemine õmblus ei tee kuidagi kassile halba, sest ta teeb vaid head. Haavaääred keeratakse sissepoole õmblusega ja pealt jääb siis kokku kaks tervet nahakülge. Õmbluses nimetatakse seda nn puhas õmblus smile  Seega ei laku kass midagi, sest verist triipu ei ole - pole midagi lakkuda. Ka pahaks ei lähe midagi, sest just katkised nahaääred on ju kaitstud ja asuvad naha all. See paraneb väga ruttu ja pole olnud ühtegi juhust 2 aasta jooksul, et sellise haavaga oleks probleem. pole vaja ei vesti ega kraed. See ei maksa rohkem küll Olga kliinikus. Mõned kliinikud küsivad sellise õmbluse eest rohkem pisut raha, sest võtab rohkem aega, kui lihtsalt kaks nahaäärt kokku kortsutada smile

Thumbs up Thumbs down

tore, sain palju targemaks

Thumbs up Thumbs down

palun aidake!!
kas keegi saab öelda et kas kass saab jääda 1 aastaselt tiineks või on see liiga vara??

Thumbs up Thumbs down

mul on tunne et mu kass ootab poegi....
aga ma pole kindel!!
tea nendest midagi;(
mida tegema peaks??

Thumbs up Thumbs down

Ka noorem kass kui aastane võib poegi tuua. Küllap ema-isa oskavad seda vaadata. Aga teha pole nüüd midagi , kui oodata pisikeste sündi.(kui ta on tiine)

Thumbs up Thumbs down

aitäh!!
aga kas peab kohe kindlasti arsti juurde minema???
või saab ta ise ka hakkama??

Thumbs up Thumbs down

Ma ei näe põhjust ,miks peaks arstile minema. Kass saab poegade sünniga ise hakkama. Vaja on tal vaid vaikses, soojas kohas pesakest.

Thumbs up Thumbs down

no ma ei tea ma olen kuulnud et peab arsti juurde minema...
aga aitäh!!

Thumbs up Thumbs down

No kas siis tõesti on raske kassi steriliseerida. Kõige ohtlikum on kassile mitmed pojad aastas.

Thumbs up Thumbs down

:puna: Kahjuks ma ei tea.

Thumbs up Thumbs down