1

Teema: Tõukass, pärslane?

Mul on varem kasse olnud, nüüd aga kolisin oma noormehega kokku ja lemmikloomi meil veel pole. Plaanin endale suvel kassi võtta, aga mu noormees muretseb, et kass lõhub kardinad ära ja kraabib meie nahkdiivanit jne. Seetõttu tuleb tal ilmselt ka küüsi lõigata. Tahaksin kassi, kes oleks suhteliselt rahuliku iseloomuga. Olen kuulnud, et pärsia kassid on sellised. Ehk oskavad kassipidajad nõu anda, milline kassitõug natuke malbem on või sõltub see kõik peamiselt ikkagi konkreetse kassi isiksusest. Soovin lihtsalt meie perele kõige sobivamat lemmikut leida.
Aitäh abi eest!:s6ps:

Vasta: Tõukass, pärslane?

Üldjuhul on ikka nii, et tõukassidel on oma kindlad isloomujooned, mis on siis konkreetse isendi puhul veidi erinevad ikka ka.
Pärslane on tõesti loomult suhteliselt rahulik, ei lärma, ei lõhu elamises ringi.
Minul on kastreeritud pärslane Marius kodus- ta on päris rahulik tegelane, kuid mitte alati.
Talle meeldib ikka palju mängida, räägib päris ohtralt õhtuti ja hommikuti, tal on väga uhke ja kange iseloom.
Aga mina arvan seda, et kassi iseloom on tegelikult natuke kujundatav ka- olen Mariusega titest saati palju rääkinud, tegelenud, teda hellitanud ja talle kõike pakkunud.
Nüüd ta siis on mul väga seltskondlik, pirtsakas ja domineeriva iseloomuga- oskab saada, mida tahab.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Tõukass, pärslane?

minu Muhv on ka pärslane ja tõesti ei tee pahandust. nahk mööblit ei ole ta küll kordagi kraapinud, pigem tahavad nad ikka riidest asju kraapida. nt vaipa kraabib, arvutilaua tooli seljatuge ja oma kratsipuud. tasuks kohe ka kratsipuu koju tuua, kui ta selle kohe omaks võtab, siis ehk ei tahagi teisi asju kraapima hakata.
muhv on väga vaikne. ta ei räägi üldse, lööb nurru, kui silitada ja hommikul hästi vaiksed kurinad käivad selle juurde. kui süüa tahab õhtul, siis teeb mnjäu ka vahel:P

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Vasta: Tõukass, pärslane?

a meil on jälle kaks tavalist kassi ja pole kunagi midagi ära lõhkunud. veel (ptüi-ptüi-ptüi). kaks aastat oleme koos elanud nendega, nii et vast enam pole karta ka katastroofe tongue

küüsi lõikan neil ikka, kuigi erilist vajadust pole, üks kipub mõnikord üht tumbat kraapima.
tavakassil muidugi ei saa kassipojana ette prognoosida, mis iseloomuga ta tulla võib, kui eriti kogemust ei ole. aga minu meelest mingist vanusest (3-4 kuud ja peale) on see juba täitsa võimalik, kui mitmeid erinevaid võrdled. vähemasti meie omad kasvasid küll täitsa selliseks nagu pojana tõotasid ja mitu väga ilusat kassi jätsime kassiotsinguil sinnapaika, sest tundusid kas liiga flegmad või liiga hullud rahmeldised.

tavakassiga alati variant ka siuke pooleaastane või vanem võtta, tal peaks iseloom paigas olema juba.

(no ma niisama igaks juhuks reklaamin, et tavakass pole ikka välistatud wink )

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tõukass, pärslane?

Ma arvan , et kassi võttes peaksite siiski olema valmis ka selleks , et kass ikkagi teeb mõningast kahju mööblile või kardinatele. Kui suudate kassipojale kohe alguses selgeks teha , kus on tema kraapimiskoht , ning millega ta mängida ei tohi , ja kass võtab õppust, siis on ju kõik suurepärane. Aga kui ei lähe nii , mis siis saab? Ka pärslane võib olla kangekaelne ja teha ikkagi nii , nagu talle endale meeldib. Kas siis tuleb otsus , et kassile tuleb uus kodu leida.? Kui ikka väga kassi tahate , siis pigem leppige ka kahjudega , mis võivad sellega kaasneda.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tõukass, pärslane?

Nurrunuffiga nõus.
Mul Marius kraabib elutoa vaipa aeg-ajalt, kuid ma ei tee sellest paanikat ja see on talle lubatud tegevus.
Lihtsalt minu mõte selle koha peal on see, et kõik need asjad (vaip, kardin, mööbel vms) on täiesti materiaalne vara, mis niikuinii ajas kulub, vahetatakse välja jne.
Aga inimesed on erinevad (nagu kassidki:P- üks teeb, teine ei tee, üks kraabib, teine mitte).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Tõukass, pärslane?

Jah, sellega minagi 100% nõus, et mingid kahjud ikka on, aga kassid ise oma olekuga kaaluvad enda tehtud kahju mitmekordselt üles smile
Meil söödi näiteks eelmisel aastal jõulukaunistuseks ostetud pisike leevike ära. No oli samasugune nagu nende mänguhiired ja ise jätsin kirjutuslauale vedelema, kui kodust ära läksin - ju nad pidasid enda omaks.
Ja nii palju, kui ma nüüd mõtlen, siis mul rohkem ikkagi ühtegi pöördumatut kahjustust ei meenu ... Kuigi ma arvan, et mõni peaks ikka vast olema veel. Ahjaa, vanas korteris korterinaabrite voodit käisid paar korda märgamas ja korra meie oma ka, aga selle pesed ju puhtaks ja pole hullu. Pealegi on see komme nüüd vist täiesti kadunud ka (siiani pole probleeme olnud enam).

Ma mäletan küll seda ebamugavustunnet, kui kassid sisse kolisid ja igal pool ringi hakkasid hiilima ja kõigest huvitatud olid - kogu aeg mõtlesin, et nonii, kohe juhtub midagi, ja hoidsin hinge kinni. Esimesel ööl oli pool aega üleval, sest kassid krabistasid ringi, polnud harjunud sellise heliga toas. Nüüd lükkavad kassid vahel terve raamaturiiuli tühjaks (ühe lauaga riiul ikka wink ), no mis seal ikka, korjan raamatud üles ja panen tagasi. Öösiti tatsavad teinekord seljas - väga armas ju! No ärkan korraks üles, aga mis seal ikka.
Harjusime kõigega ära ja enam pole hullu.

Nii et kaks võimalust ainult ongi - panna oma hing võimalikeks kaotusteks valmis või loobuda esialgu kassivõtmise plaanidest ja järele mõelda, kas ikka võtta või mitte.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tõukass, pärslane?

nu minu pärslane pole nn tüüppärslane või on see tingitud ta noorusest, st eriti rahulik sülekiisu ta pole- ikka trallitab ringi aga see meile just meeldibki. Konkreetselt tapeeti närind, kardinaid mööda üles jms ta pole teinud aga natuke nahkdiivanil ikka on kriipe- tänu minu lohakusele küünte lõikuse kohapealt. Teine kiisu, mille võtsime Kassiabist on täielik vana rahu. Ühesõnaga point on selles, kui kardate et kiisu midagi ära lõhub jne, siis on parem võtta natuke vanem kass, kelle iseloom on juba teada- siis on vähem üllatusi. Nt. Kassiabis ootab praegu uut kodu 1,5 aastane pärsiapoiss Alfa, kes on iseloomult rahulik ja sõbralik. Meil oli samuti elukaaslasega umbes sama keiss kui teil, st kolisime oma korterisse, polnud kunagi kassi olnud ja tegime remonti ja mõtlesime, et tahaks sellist rahulikku padjakiisut, kes eriti pahandust ei teeks. Nuuh, kohe tuli silme ette pärslane. Selles suhtes on küll hea, et pärslane ei tee eriti häält- ei kräunu- vähemalt Bibi mitte. Samas soovitan võtta korraga kaks pisikest kiisut- siis nad toimetavad omavahel ja pole aega igavusest mujal pahandust teha. Aga lõpetuseks ütleme nii, et me kartsime ka aga kui väike kiisu sul juba kodus ringi müttab, siis see hirm kaob ruttu.

meie kiisul kriimud silmad...

Vasta: Tõukass, pärslane?

jah, õige ta on, et kaks on parem kui üks, kas või siis, kui vaja päev-paar kodust eemal olla. ei ole küll aru saanud, et meie omad siin kahekesi igavusse sureksid, kui meid pole smile

oh jah, nüüd mul tuli nii selgelt meelde, kuidas enda kiisud koju tõime ... kuidas nad oma pisikeste lumivalgete käpakestega ettevaatlikult ennast üle kastiserva vedisid ja siis üksteise järel põrandale potsatasid (no selline kõva 10 cm oli kukkuda tongue ) ja siis väääga arglikult pisikeste sammudega tuba uudistasid ... ja paari tunni pärast juba jooksid ringi ja mürasid omavahel, justkui oleks terve elu meil olnud. ja õhtul tulid voodisse kaissu magama smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tõukass, pärslane?

Jälle kahe viimase positajaga nõus- kaks korraga võtta on kõige parem idee:py: (kui edaspidi on soov näiteks teine kass juurde võtta, siis ei pruugi see enam nii kerge olla- täiskasvanud kassil oma iseloom juba välja kujunuenud).

Kõik minu tuttavad pärslased on väga vaiksed, aga tõesti nuh (ma ei tea, mis Mariuškaga lahti viimasel ajal), Poiss on mul väga palju jutustama hakanud- ja kohe väääga kõva häälega.
Siis kui ta armukadetseb (tal on sellised hood peal vahel- keegi ei tohi mulle liiga palju tähelepanu pöörata, või mina teistele), on asi eriti hull, täna laulis terve öö jutti:D.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Tõukass, pärslane?

Tean, et materiaalne vara ei kaalu midagi üles. Minul poleksi pahameelt väikestest pättustest aga mu elukaaslasel ilmselt küll ja see ongi probleem. Kui kiisut tahan, pean tagama, et ta ka midagi ära ei lõhu, ja ma ju nii väga tahan. Kahjuks on seda võimatu lubada, aga rahulikum kass on juba pool võitu.:DEhk pean veel moosima:murelik:

Vasta: Tõukass, pärslane?

miramis, Sul on vist õigus kõige suhtes.:) Ma olen muide seda kassiabi kiisut juba mitu korda netis vaadanud, aga lugu ongi selles, et saaksin kiisu võtta alles suve aelguses, kui rohkem aega temaga tegeleda, muidu võtaksin tema küll hea meelega endale.

Vasta: Tõukass, pärslane?

Kassiabi pärslane on nüüd juba uues kodus turvaliselt smile
aga kui su elukaaslane nii väga mööbli pärast pelgab, siis võib-olla pole kassivõtt ikka kõige õigem otsus? selles mõttes, et me tahtsime elukaaslasega mõlemad väga kassi. temale tundus alguses mu kahe kassi idee pisut hullumeelne, aga nüüd, kui õekesed meil poolteist aastat kodus tatsanud, on temagi öelnud, et ei kujuta ette, kui ühte neist poleks.
ühesõnaga, mis ma tahan öelda - kas su elukaaslane kardab mööbli pärast või ta lihtsalt ei taha looma majapidamisse?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tõukass, pärslane?

anna. Hea küsimus. Ma polegi sellele nii vaadanud. Ehk ongi tegemist lihtsalt ettekäänetega... No igatahes usun, et kui me ka ükskord kassi võtame, ja seda teeme millalgi kindlasti, siis armub ta kiisusse kindlasti ära. Seni peksin aga jah, kodus korralikku eeltööd tegema:s6ps:

Vasta: Tõukass, pärslane?

Sageli ongi nii, et alguses ollakse vastu, pärast aga saavad neist suured semud:D, meil oli nii muideks.
Alati aga ei saa selle peale lootma jääda, et mees pärast kiisusse ära armub.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Tõukass, pärslane?

jah, nagu nt meie puhul. mees ei tahtnud kassi ja ei taha ka praegu. õnneks muhv ei tee pättusi. Vahel muidugi mees mängib ka kassiga, aga üldiselt sõbrad nad ei ole.

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor