Teema: Miks?

Ma küsiks seda, miks ei tohi siin olla selline kuulutus, et kassipreili otsib noorhärrat või vastupidi? Kas te teete siin poegimisvastast aktsiooni või on see kassifoorum, kus kõigest saab rääkida/teatada/abi küsida?

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Miks?

Foorum on ikka koht kus saab kõigest rääkida, teatada ja abi küsida, kuid kõigel on piirid. Kosjakuulutuste keelamise otsus sai vastu võetud vastu võetud lähtuvalt eesti kassipidamise kultuuri tasemest. Kasse on liiga palju, häid kodusid liiga vähe ja inimesed paaritavad kasse liiga kergekäeliselt.
Tuletan meelde et kassifoorumi taga on selts, kes tasapisi üritab kassipidamiskultuuri edendada seega ei saa ega taha me kuidagi osaleda või kaasa aidata uute (õnnetute või mitte õnnetute) kasside tekkes.

Pealegi pole foorum nii või teisiti oma kassile paarilise leidmiseks sobiv paik. See jääb iga inimese enda mõelda miks, sest see punkt reeglitest ei kao enne kui tänavatel longib mõni üksik kodutu kass ja kui igal kassil on võimalus heale kodule.

Loodan et ei pea seda otsust enam rohkem põhjendama..

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

No see üksik foorum ei suuda küll piire panna sellele, et kasse tänaval vähem oleks. Ja kui keegi tahab ikka tõsiselt leida oma kassile paarilise, siis võiks selleks ikka abi osutada, mitte teema ära kustutada. Minu arvates küll suht (vabandage) nõme.
Ning niimoodi seda kultuuri küll ei tõsteta, vaieldes iga hinna eest vastu, et kassipoegi ärge tehke. Kui inimene on normaalne, siis teab ta isegi, mis ta teeb ning kui ta pole normaalne ses suhtes, siis ei saa ka teie oma manitsemisega midagi teha. Sama hästi võiks hakata mõrtsukaid manitsema.
Igatahes on minu arvates teie otsus küll väga kitsarinnaline ning, hoolimata oma usust kasse aidata ning inimestele aru pähe panna, egoistlik.
Eile just küsisin loomaarstilt, kas nad teavad ka veel mõnda kassi, kes poleks ära lõigatud, et saaks paaritada. Selle peale tuli vastus, et jah, neid pole enam õieti üldse. Seega ma arvan, et kassisugu linnas kaob hoopis üldse varsti ära ning eks see ole jälle nende "heade" inimeste asi, kes leiavad, et vaja on päästa ja aidata vaeseid kasse. Kes siiski on hakkama saanud ka enne inimeste vahelesegamist.
Õnneks on elu maal teistsugune. Seal kasse ei lõigata ning see kultuur on ka täiesti tasemel. Hulkuvaid kasse on seal vähe ja kes ka on väljas, neid toidetakse korralikult. Inimestel on endal süda ja see ütleb neile, mida teha. Teie seda küll mõjutada ei saa.

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

Muidugi leian, et on mõtteu sellest mul ka kirjutada ja laialt arutada, kui inimesed on oma veendumustes nii kinni. Nii et arvan, see foorum pole minu jaoks. Mulle meeldivad mõistlikud inimesed ja mõistlikud kassipidajad. Nii palju te siis saavutate oma manitsemiste ja keelamistega.

-tibukiisu-

Thumbs up Thumbs down

Mitu väikest asja annavad kokku ühe suure asja, kas pole?

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Tibukiisu, mulle tundub et sa tõesti arvad et ma olen võtnud ülesandeks terve kassisugu välja suretada.. Ma tõesti pole nii paha inimene, loodan et sa ei pettu. big_smile Ja mul pole sinu vastu midagi isiklikku - postituse kustutasin seetõttu et see oli vastuolus reeglitega. Ma isegi ei süvenenud. Olen siin viimasel ajal nii mõnegi kosjakuulutuse ära kustutanud, sest sel teemal polegi olnud seni midagi pikalt seletada.

Mina usun et ka ühe ainsama inimese arvamus võib midagi muuta ja ühe foorumitäie inimeste arvamus kohe kindlasti. See kosjakuulutuste keelamise otsus võib nii mõnelegi tunduda nõme ja mõistmatu.. aga egoistlik? Kõikide nende elude suhtes mille üle foorum siis (juhul kui me lubaks paarituskuulutusi) teatud mõttes vastutav oleks, on see väga isetu otsus.
Reeglid kehtivad ju kõigile, ükskõik millised need on. Mõtle kui nüüd lubaksime kõigil siin kontakte vahetada ja kiidaksime veel takka ka et \'nii tublid, muidugi suurendage kasside populatsiooni\', mis siis edasi saaks?
Ok mõni inimene on tõesti korralik ja hooliv kassipidaja, kes teeb kassidele kõik terviseuuringud ja vaktsiinid ning hoolitseb samamoodi ka kassipoegade eest ja leiab neile head kodud ning on alati kassivõtjatele kättesaadav kui mingi mure on. Mõni teine jälle tahab oma kassile poegi et see ei kräunuks jooksuajal nii jubedalt vms ja hiljem kui pojad käes tapab nad ära, nimetatakse seda vist merekooliks. Kui foorum lubaks kosjakuulutusi, peaksime lubama seda kõigil ja foorum ei taha endale mingit kaudset vastutust kasside elude eest.

Tibukiisu, palun ütle mida sina tead neist vaesetest kassidest kes väidetavalt ka enne kassiabiliste vahele segamist jube hea elu peal olnud? Oled sa nendega lähemalt kokku puutunud? Mina natuke olen - vähemalt pooled neist on kodust välja visatud või ära eksinud kodukassid. Nad ei ole tänavaeluga harjunud ning peavad väga pingutama et kohaneda. Paljud neist surevad haiguste, külma ja nälja kätte või viiakse varjupaika surmasüstile. Nad ei saa hakkama, nad lihtsalt surevad. Tõeliste tänavakasside elu on veel mannetum - nad sünnivad, paarituvad, annavad haiguse mõnele teisele loomale edasi ja surevad. Sulle vist ei piisaks nende kasside laipade nägemisest ka - ikka ajaksid oma jonni edasi et elavad hästi ära. Neil ei ole lihtsalt muud võimalust.

Muide me ei ole mitte ainus foorum kes kosjakuulutusi taunib, vaata kasvõi koertekotta. Minu meelest võiks sellise foorumi lausa eeskujuks võtta. Ometi ei tee seal keegi mingit probleemi et neile paaritamisabi ei pakuta. On ju palju muidki kassidega seotud teemasid millest rääkida aga tundub et paljude kassipidajate jaoks on kõige kuumem ikka see kosjavärk. See nagu näitab juba midagi.. Eriti veel siis kui peikat hakatakse otsima juba siis kui kass on alles lapseeas. Kohati tundub mulle et osadele kassipidajatele ongi kõige olulisem et kass saaks oma sugu jätkata. See et kass põhiliselt ikka sõbraks oleks, jääb nagu teisejärguliseks!?

Loobun nüüd seletamast, sest mõtet pole sel nagunii. Tuletan veel meelde et kassifoorumis käimine on endiselt ja jäädavalt vabatahtlik.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down