1

Teema: Hulkuvad koerad

Tean, et paljud liikmed siin armastavad nii koeri kui kasse, aga mina olen nn klassikaline kassiinimene, no kohe ei saa koertega läbi. Kardan neid kohutavat moodi. Täna näiteks oli asja Tartu migratsiooniametisse ID kaarti tegema, tee peal nägin 4 suurt hulkuvat koera :S värisen siiamaani hirmust. Kohe kui koera näen, kerkib mu kujutlusse pilt tema kihvadest mu kaelaarteris... Kas teie olete ka märganud, et neid hulkuvaid koeri on ikka meeletult palju? Minu meelest on see veidi teiselaadiline probleem, kui hulkuvad kiisud, kuna koerad on kõigile ümbritsevatele ka ohtlikud. Linn peaks ju vastutama kuidagi ohu kõrvaldamise eest tänavatelt? Ohh jahh, täitsa terror kohe, ma juba võpatan iga varese ja varblase peale, kui see äkki liigutab ja inimeste peale ka kui selja tagant keegi ligineb, et äkki on mõni murdjakoer. :'(

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Hulkuvad koerad

Lisaks veel see, et inimesed, kes oma koertega jalutavad, lasevad neil võõraid inimesi nuusutada (ei hoia neid rihmast koomale) või jalutavad ülepea lahtiselt... suukorvist ei tasu rääkidagi. Ikka ja jälle pean hirmust värisedes seisma, kuni miski hiiglaslik kiskjasarnane olevus mind "ära nuusutab", sest "ega ta ju ei hammusta!" Tõesti, mõnikord on tunne, et hakkan hirmust nutma... Kas ma olen imelik, või on selline suhtumine oma koerte hoidmisesse teiste meelest ka vastutustundetu?

Thumbs up Thumbs down

Ma räägin ka ühe loo, millest alates ma koeri kardan.
Nimelt kui veel gümnaasiumis käisin, jalutasin hommikul kooli ja äkki põõsaste vahelt hüppas suur koer (doberman) mulle kintsu. See tuli nii ootamatult. Ega ta suurt haiget teind, kriimustused aint. Ja võibolla vedas ka mul seetõttu, et seljas oli pikk põlvini nahkmantel, mis oli hambajälgi täis big_smile. Nu ja peremees oli seal samas ja ainus, mis ta mulle selle peale ütles oli - OIH või oli see UPS! ja tõmbas koera rihmast tagasi ning pani vaat et jooksu. Ei ühtegi vabandavat sõna, ei midagi. Ma olin poolshokis. Hea muidugi, et see koer mind kõvasti hammustand aga see ei ole normaalne, et alal, kus liiguvad inimesed, ja veel ka lapsed, käib ringi selline koer, kes lambist ründab. Samas märgid üleval,et  koerad peavad suukorvi kandma. Peale seda ma nagu kardan kõiki koeri, ka neid kes peremehe kõrval rihma otsas. Vot nii, selline ebameeldiv lugu.
Et ega mitte ainult hulkuvad koerad või ohtlikud olla. Ka need, kes peremehega aga halvasti kasvatatud. Nu mis kasvatust võob koeralt oodata kui peremees on mats mis mats!

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Nojahh, mul juhtus üks hirmutavamaid lugusid USAs. Seal oli veel selline tore lisafaktor, et olin võõras riigis võõras linnas ja lähema 5 km raadiuses polnud ühtegi tuttavat inimest smile. Seal muidu ei ole hulkuvaid koeri peaaegu üldse, see oligi vist suht ainuke, mida nägin. Igastahes oli see suur, hulkuv ja tige. Tuli joostes tänaval vastu, hakkas kohe lõrisema ja ründaski. Mul oli õnneks suur raamatukott õla peal, mille enda kaitseks ette lükkasin, nii et koer pures seda. Siis tuli üks auto ja hirmutas koera teisele poole teed minema. Ma läksin kohe kõrvalolevasse majja ja sealsed inimesed helistasid kuskile vastavasse kohta. USAs on veel ju see probleem ka, et aedu pole ees ja paljudel lapsed mängivad aias... nii et need elanikud seal olid kah suht hirmunud.

Muidu on koerahirm pärit lapsepõlvest, kui meil oli endal suur ketikoer (vanaema pani ta ketti, et oma maasikapeenraid ülejooksmise eest kaitsta). See koer läks suht kõigile kallale, kes ta ketiraadiusesse tulid. Lõpuks pandi ta magama. Aga tänu sellele olen korduvalt rünnakuid näinud ja ka mind üritas see koer mitu korda rünnata.

Thumbs up Thumbs down

Kui kohtate mingit hulkuvat koera siis tuleb hästi rahulikuks jääda , kuna koerad saavad aru , et te kardate ja võivad tõlgendada erinevalt , kes hakkab ründama jne . Kui mina enda koertega jalutan (ühes suures pargis kus inimesi eriti ei liigu , umbes üks kord nädalas ) siis nad on mul ka lahti . Ma ei hoiaks neid lahti kui ma teaks , et nad hammustaksid kedagi lambist . Ja kui keegi palub kinni panna siis seda ma ka teen . Samuti linnas käies on suukorv alati kaasas , jällegi kui keegi palub siis panen peale ( koguaeg ei saa peal hoida kuna koer ei ole suukorviga harjunud siis ta võib endal koonu katki küünistada ) . Minu koerad on koolitust saanud ja nad ei oska käsu peale ka rünnata ( nad täitsa tited tegelt , mul kolm koera kaks suurt ja üks väike , väike on kõige vanem ja saab mõne kuu pärast kahe aastaseks , noorim sai paar päeva tagasi aastaseks ) .

\"Süüa tahtval kassil puudub väljalülitamisnupp.\" - teadmata

\"Tuhandeid aastaid tagasi kasse kummardati nagu jumalaid. Kassid pole seda unustanud.\" - teadmata

\"Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.\" - Jeff Valdez

Thumbs up Thumbs down