1

Teema: steriliseeritud kassid

Kes on oma emase kassi lasknud steriliseerida, äkki jagaks natuke muljeid, et mismoodi kass pärast käitub, kas iseloom muutub, kas ta muutub laisaks, paksuks jne? Kas nö "jooksuajad" kaovad tõesti või lihtsalt kaob võime tiineks jääda?

Dogs have owners, cats have staff.

Vasta: steriliseeritud kassid

Mida noorem kass on seda vähem peaks ta iseloom sellest muutuma.
Olenevalt vist kassitõust võib ta ka paksemaks minna aga on tegelikult spetstoidud mis just steriliseeritud kassidele. Need ei sisalda nii palju energiat, et kass ei läheks paksuks. Viimsi Loomakliinikus ja Toometi Kliinikus müüakse neid.
Jooksuajad peaks ikka ära kaduma ja huvi nagu üldse. Kuigi ma ei mäleta täpselt enam. Sõbranna kass on küll megarahu ise ja ei huvita teda üldse mis õues toimub ja tegeleb hoopis "inimeste asjadega" kodus. smile

Thumbs up Thumbs down

No kass on iseenesest tubane ja ega ta välja kipugi, lihtsalt kräunub kogu aeg. Seda ta ei oska seostadagi, et väljast saab seda, mida ta tahab (kui ta üldse ise ka aru saab, mida ta tahab).

Dogs have owners, cats have staff.

Nad ju jah lõhna tunnevad mis väljast tuleb ja eks instinktid.
Muidu ei olekski hullu ju aga nad jah põrgu kisa siis teevad ja vahel, eriti isased ka sirtsutama hakkavad. Ja kindlasti ju ka kassil raske, et näe tahab ka ju aga ei saa. Siis kui ära lõigata siis on tal omal ka rahulikum.
Seega ikka mida varem seda parem, siis kindlam et jääb sama iseloom alles smile

Thumbs up Thumbs down

Mina lasin oma teise kassi ära steriliseerida 9-aastaselt.

Kõige hullem kogu selle asja juures oli kassi ülesärkamine narkoosist ja paar esimest päeva. Siis ta ei tahtnud jah eriti süüa ega juua ja magas või nuttis. Peale narkoosi kui ta valu tundma hakkas, siis jäi selline mulje nagu tahaks ta valu eest peitu minna - küll puges oma pooluimase peaga radiaatori vahele, kappide alla ja vahele ja ise muudkui nuttis. See läks kusagil 12 tunni jooksul üle ja siis hakkas uus ooper - kass tahtis ise niidid välja võtta smile  sidusin tal riide ümber kõhu et ta ligi ei pääseks....paari päevaga harjus ära ja siis leppis juba oma haavaga ka....
Minegid tüsistusi meil küll õnneks ei olnud.

Kass ei muutunud küll üldse, võibolla veidi laisemaks ja paksemaks kindlasti big_smile

Aga see oli 7 aastat tagasi, nüüd kindlasti palju muutunud ka...haavale pidi pandama veel mingi kompresseeriv tampoon ja lastakse vist narkoosist ärgata ka loomakliinikus. Valuvaigitite kohta ei oska küll midagi öelda...pole uurinud.

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisu sai paar aastat tagasi opereeritud. Emane. Arsti juurest ära tõime küll alles päris uimas kassi, magas, silmad lahti. Kodus tasapisi ärkas. Kuna ta harjunud aknast läbi õue saama, siis üritas ta oma uimas pea ja pehmete käppadega ka ronida kapi peale ja aknast välja...õnneks sain enne kätte, oleks võinud endale tõsiselt viga teha. Seega tuleb kiisut ikka jälgida ja panna ta võimalikult madalale pessa.  Juua peab olema. Mõni hakkab sööma päris kiiresti, meie oma näiteks järgmisel päeval. Me tegime oma kassile sukasäärest nö drikoo..käpaaugud sisse, nii et tagumik ikka välja jäi. Nii ei saanud ta ise seda haava lakkuda..niidid olid sees ja puha. Nüüd vist tehakse mõnelpool selliste niitidega, mida ei peagi välja võtma, vaid mis sulavad ära kuidagi.
Aga kiisu on endiselt heas vormis, paksuks küll pole läinud ja laisemaks ka mitte. Samas saab ta ka palju liikuda, on maa kass ja kui tahab on õues, kui tahab, siis toas. Ja arvan, et ta elu on nüüd ikka parem, sest endal ei käi mingeid "tuure" peal, ei pea sünnitama ja isased ei ahista.  smile

Thumbs up Thumbs down

meil seisab see koik veel ees, kass on 5e kuune praegu, sirtsutama ei ole hakanud aga ukse juures vahetpidamata karjub, koju toomisest saati, varem kaisime ilma jalutusrihmata väljas, aga nyyd on ta paris julgeks laind ja jookseb teda lollitavate linnukeste järel kuhu iganes.aga ei saa teda üksi välja lasta, sest tee on kohe maja korval. ma loodan et ta kastreeritult selle karjumise jama ära lopetab. vahest karjub rohkem vahest vähem, naabrid motlevad vist et ma loomapiinaja olen. kellel veel kassid on ukse taga pärast kastreerimist mjäugund?

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

meie kiisu on paksemaks kyll läinud big_smile kräunub kyll vahest, olen just mõelnud, et mis tal viga. kas lihtsalt otsib tähelepanu või mis?

Thumbs up Thumbs down