1

Teema: Karusnahavastane meeleavaldus Tallinnas

11. novembril toimub Tallinna kesklinnas loomade õiguste liikumise Loomade Nimel organiseeritav karusnahatööstuse vastane meeleavaldus-rongkäik. Rongäik saab alguse kell 14.00 Tammsaare pargist, edasi liigutakse vanalinna suunas, tehes peatusi kõigi karusnahaga kauplevate äride ees. Üritus lõppeb kell 17.30 Raekoja platsis näitliku performance'iga.

Eestis on kümneid karusloomakasvandusi, kus loomad veedavad oma elu tillukestes räpastes puurides. Hoolimata sellest, et karusloomad on elanud juba põlvkondade kaupa puuritingimustes, ei ole nad kodustatud, sest kasvatajad pööravad tähelepanu ainult karusnaha kvaliteedi tõstmisele. Karusnahatööstus on ka keskkonnale väga kahjulik.
Tänapäeva inimestel on võimalik ostuvalikuid tehes eelistada julmusevabu tooteid. Kindlasti tasub meeles pidada ka seda, et karusnahast detailid ei ole tehtud ülejääkidest, vaid suurt osa kasvanduste toodangust kasutataksegi just kraede, ääriste ja muude detailide tegemiseks.

Rongkäik toimub koostöös Soome suurima Loomade Õiguste organisatsiooniga Oikeutta Eläimille. Kõik loomasõbrad on oodatud osa võtma! Huvilised saavad kanda loosungeid ja jagada flaiereid.

Kontakt: loomade_nimel@yahoo.com ja 5518846

Thumbs up Thumbs down