1

Teema: tõukassile tõupaberid?

Terekest, mul on sihuke mure, et ostsin endale kassipoja, täitsa pärislase kohe, kuid ilma paberiteta.
siit ka minu küsimus, mismoodi saab tõukass endale tõupaberid??
kes neid tõutunnuseid hindab?
suured tänud vastamast smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: tõukassile tõupaberid?

Kass saab tõupaberid siis kui mõlemal vanemal on olemas tõutunnistus. Siis peab kassipoegade ema omanik paberid vormistama. Mõni teadjam ehk räägib kust ja kuidas neid pabereid täpselt saab.

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

nu jah, see mul mureks ongi, et ei taha kassiemmega maad jagama minna. aga neid pabereid peaks ju ikka kusagilt veel saama - mul on ikkagi ju päris kass!!

Thumbs up Thumbs down

No kass on ta kindlasti, kas ta TÕUkass on - on juba iseasi.

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Ega pabereid kassile hiljem küll teha ei saa. Esiteks peavad nii kassipoegade ema kui ka isa olema näitusel käinud, kus mõlemad vanemad on kohtuniku poolt soo jätkamiseks kõlbulikuks tunnistatud. Loomulikult eeldab see seda, et vanematel on tõupaberid. Samuti peab kassipoegade omanikul olema paaritusleping, mille alusel saab tõupaberid väljastada. Kui sa ostsid/said oma kassi suvalise tädi käest, kes pole kasvandust registreerinud, siis kahjuks ei saa sinu kiisu mingeid pabereid. Aga tühja neist, kass on kass.

Thumbs up Thumbs down

Ega paberitega kass ei pea ju näitusel käima. Ses mõttes, et kui kassi emal-isal on paberid, peaks ka ju saama, mitte nii, et nad peavad olema näitustel käinud ja auhindu saanud.

Dogs have owners, cats have staff.

Kui kassipoegadele tahetakse pabereid, siis mõlemad vanemad peavad olema käinud vähemalt ühe korra näitusel (osalema täiskasvanud kasside kategoorias) ja saama vastava hinde, millest sõltub lubatud paarituskordadea arv.

Thumbs up Thumbs down

Jah, krissal on õigus. Neid pabereid niisama teha ei saa. Minu kiisul olid juba enne ostmist paberid olemas.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Minu kiisul olid ka paberid juba olemas, kui järgi läksin.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

kahjuks on küll jah nii, et tõupabereid ise kuhugi klubisse ajama minna ei saa. ja millega oleks sinul nagu tõestada oma kassi sugupuud (vähemalt 5 põlvkonda). väga lihtne oleks ju siis kõigile kassidele pabereid teha. kahjuks on isegi kasvatajatel ajalemiit paberite vormistamisel. nii et, kui neid ei ole siis ei olegi suurt midagi teha. lase sel asjal lihtsalt olla ja naudi oma toredat kiisut. kui aga tõupaberitega kassi soov, siis tuleb need asjad kohe korda ajada.

Kass, kes kõnnib omapead.

Minu kassil on küll kohe paberid olemas smile
On olemas kasvatusi, kes vajadusel teevad paberid kuid võivad need ka vormistamata jätta.

Küsi kindlasti oma kassikasvatajalt, kellelt kiisu ostsid kas ja kuidas ? :pai: :s6ps:

I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.

|| Poochie ||

Thumbs up Thumbs down

Need pole õiged kasvandused, kus jäetakse paberid tegemata! Ja pabereid ei tehta vajadusel, vaid need peavadki iga tõukassiga kaasas käima wink

Ma tean, aga meile öeldi sealt, kust me kõige enne tahtsime kassi osta, et nad võivad paberid teha kui me tahame :roll:
Kuigi ma tean, et see on suht kahtlane :para:

I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.

|| Poochie ||

Thumbs up Thumbs down

Tore, et te sealt kassi ei ostnud. Pole see paberite tegemine nii raske midagi ning kasvatajad teevad alati kõigile kassipoegadele paberid, isegi kui kassipojad lähevad tulevikus kastreerimisele ja uus omanik ei plaani tegeleda aretusega.

Jah, mina ka kastreerin.

|| Poochie ||

Thumbs up Thumbs down

Kas see teema ei peaks või võiks olla koos teemaga arutlus tõupaberiteta kasside üle?

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

big_smile

|| Poochie ||

Thumbs up Thumbs down