1

Teema: Palun nõu

Palun andke nõu:) Mul on kodus lõikamata emane kass ja  soovin võtta veel ühte kassi lisaks. Silma jäi mulle üks isane kastreeritud kass. Kuidas on teie kogemused, kas on mõtet võtta lisaks emane lõigatud kass või isane kass. Jutt siis käib sellest ,et kuidas nad omavahel sobivad kokkul.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun nõu

Kõige rohkem oleneb omavaheline läbisaamine kasside iseloomudest. Tavaliselt soovitatakse võtta olemasolevale kassile lisaks vastandlikuma karakteriga kiisu. Et juhul kui sul on aktiivne kass, võta pigem rahulikuma iseloomuga, kui sülekass, siis uus võiks olla pigem selline omaette olija jne. Kassipsühholoogid soovitavad enne uue looma majja toomist, olemasolev steriliseerida/kastreerida, sest siis kaob vajadust oma territooriumit sissetungija eest kaitsta ja üksteisega kohanemine läheb libedamalt.
Omadest kogemustest võin rääkida et mu vanaemal on nii emane kui isane kass, mõlemad lõigatud ja saavad suurepäraselt läbi. Enne kui emane veel oppimata oli, hoidis ta teise kassiga distantsi ja isane lihtsalt alatasa terroriseeris teda. Peale oppi muutus märksa julgemaks..
Arvan et mina võtaks sinu asemel vist pigem kastreeritud isase. Aga see oleneb tõesti kasside iseloomust..

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Palun nõu

Suured tänud vastamast!
lähen vaatama isast kastreeritud kassi, loodetavasti siiski sobib mu aktiivse emasega. Jutu järgi pidi isane olema väga rahulik. Kuigi peaks ka vist emase ära lõikama.

Thumbs up Thumbs down