1

Teema: Varjupaiga kasse laastab viirus

Oktoobri alguses hakkasid Tartu koduta loomade varjupaigas kassid äkitselt surema ja kassimajas kuulutati välja karantiin – kuni tänaseni. Läinud nädala lõpus otsustati karantiini pikendada kuu ajani.

Varjupaiga asjaajaja Kirke Roosaare sõnul on paraku üsna tavapärane, et varjupaika sattuvad tänavakassid võivad endaga kaasa tuua mõne haiguse.

Mis 6.-7. oktoobril alanud haigestumisi põhjustab, ei olegi täpselt teada, kuid et varjupaiga kassidel ilmnes oksendamine ja kõhulahtisus, kahtlustavad varjupaiga töötajad, et tegu on viirushaigusega.

Täpsemalt saab lugeda Tänasest Postimehest.

http://tartu.postimees.ee/171006/tartu_postimees/223627.php?r

Mõned videod Ruudist -> http://www.youtube.com/user/trixybel

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Varjupaiga kasse laastab viirus

Ilmselgelt tegemist katkuga. Pole kahtlustki. Eriti, kui arstid kinnitavad, et vaktsineerimine aitab. Vaktsineeritakse kassikatku vastu, marutaudi vastu ja hingamisteede viiruste vastu. Ainuke haigus, millel artiklis nimetatud tunnusted on kahjuks katk. Seda saab tuvastada 10 minutiga vastava testiga. Imelik, et seda pole kontrollitud. See on ometi tavaline varjupaikade haigus.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Varjupaiga kasse laastab viirus

Kuigi ma palju kassidest ja nende haigustest ei tea, kahtlustaks sümptomite järgi katku minagi.
Loodan, et nad saavad olukorra kontrolli alla ja rohkem kiisusid sellesse koledasse haigusesse ei sure.

Mõned videod Ruudist -> http://www.youtube.com/user/trixybel

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Varjupaiga kasse laastab viirus

siis kui me Garfa tänavalt võtsime, ei olnud meil esimese hooga üldse plaanis kassi võtta. Mõtlesime, et viime ta Pärnu loomade varjupaika. Et lasta olla seal mingi nädal või kaks ja kui siis ei ole keegi teda otsinud, mõtleme endale võtmise üle.
Varjupaigast ütledi meile  samuti, et neil on seal mingi viirus ja ei ole kindel, et see kass selle nädalal seal üle elab :-(

Vasta: Varjupaiga kasse laastab viirus

Ei olevat katk, mingi muu, keerulisema nimega haigus, kuid kompleksvaktsiin aitab selle vastu ka.
Kui oma loomaarstile helistasin (varjuka tuttav soovitas igaks juhuks ka veel kehtiva vaktsineeringuga toakasside puhul uurida, kuidas toimida, kuna jalanõudega võib pisikuid tuppa kanda), luges ta mulle ette üsna pika nimekirja haigustest, mille vastu vaktsiin toimib, kindlasti rohkem asju oli, kui kolm-neli.
Katku kohta olid nad mu meelest ka kohe välja selgitanud, et sellega tegu pole, kui õigesti aru sain.

Thumbs up Thumbs down