1

Teema: Tauriin

Mul üks tuttav teadlane võttis omale hiljuti kassi ja siis teaduslikust huvist uuris ka, millest poetoit koosneb. Ühesõnaga, ta avastas, et krõbuskites on paras hobuseannus tauriini. (Sama aine, mis energiajoogis). Kassipoegade toidus küll vähem veidi, aga muidu pidi kõikides olema, kaasa arvatud loomapoest ostetud krõbuskites. Kuna ma ei ela enam kahjuks oma kassiga koos, (koolitulekust saadik on meil visiitabielu) siis ma pole jõudnud veel tšekata, kas minu kass ka laksu all on, aga kui viitsite oma toitusid kontrollida, siis äkki tuleb välja mõni toit, kus tauriini pole.

P.s. kas see ongi äkki sõltuvust tekitav aine, mis poetoidus pidi olema? Energiajoogist võib sõltuvusse jääda küll...

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tauriin

Tauriin peaks olema kassile suisa vajalik aminohape mis reguleerib rakkude veetasakaalu (teatavasti ei ole kass just suur veejooja). Tauriini ülejäägiid väljuvad uriini kaudu. Tauriin aitab lisaks hoida kassi silmad terved ning põletikest eemal.

Kass vajab palju toiduvalke. Umbes 50% rohkem kui koer ja elutähtsad on seejuures kaks aminohapet – arginiin ja tauriin. Kui kass ei saa toiduga arginiini, võib ta 2-5 tunni pärast olla juba igavestel jahimaadel.

Ahhaa, siis on ju tore, ei pea kiisu pärast muretsema selles suhtes smile Täitsa võimalik, et tuttav teadlane hulkraksete organismide vajadustega väga kursis ei ole big_smile
Tekkis ainult küsimus, et kust nad looduslikult seda tauriini siis saaksid? Kas toores lihas leidub seda?

Thumbs up Thumbs down

tauriini saab loomsetest rakkudest. Eriti näiteks südamest. Seetõttu soovitataksegi kodus valmistatud kassitoidule lisada  toorest südant. Kui kiisupoeg on alles emapiimal, siis ei ole tauriini vaja eraldi anda, sest emapiim sisaldab sedfa vajalikus koguses