1

Teema: Kuidas valida kassipoega?

Soovin omale soetada paberitega pärslast. Muidugi ma tahan, et kass oleks ilus, terve ja heade tõuomadustega. Aga valiku tegemine on raske. Pealegi kassimüüjad pakuvad kassipoegi kahe hinnaga st. kas siis paberitega või ilma. Mulle ongi jäänud segaseks kas kui kassipojale tehakse pabereid ei peagi teda kuskil näitama või laskma kontrollida.
Pealegi sellisel juhul ei saagi ma ju kindel olla kas ta on ka näitusekass. Ühesõnaga kõik selgitused ja soovitused teretulnud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kuidas valida kassipoega?

Seda, kas kassipoeg on tõeline näitusekass, saad orienteeruvalt hinna järgi kindlaks teha.
Väga heast sugupuust kassipojad (pärslased) maksavad kuskil 5000-....., mis ei tähenda seda, et odavama hinnaga kassist ei võiks saada tšempion vms.
Lihtsalt oluline on oma silmad lahti hoida, uurida ja kuulata siit ja sealt.
Mina sain oma kassi tunduvalt odavamalt kui ta tegelikult maksis, sest sattusin hea õnne otsa:P.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kuidas valida kassipoega?

Kindlasti osta ainult paberitega!
Paberid ei kohusta hiljem käia näitustel. Ja kiisupoega ei pea kusagile näitama. See on sinu vaba valik, kas käia näitustel või mitte. Mittearetuse pärslaste hinnad algavad 1500 kroonist. 5000 ülespoole on juba head näitusekassid, nagu Rachelle mainis. Kuid ka ~3000.- kiisuga saab näitusel normaalseid tulemusi.
Paljugi oleneb tõuomadustest, kuid kahjuks on väikesel kassipojal neid veel raske määrata. Võid minna klubisse kohale või helistada ja küsida, kas neil on kassipoegi pakkuda.
Tean, et novembrikuu alguse poole on sündimas üks pesakond. Kasvanduse nimeks siis Arnitti ning tegemist on väga toreda ning hea kasvatajaga. Tema kiisud on head näitusekassid, seega pojad peaks ka olema heade tõuomadustega.
Ära ainult usu seda juttu, miks on jäetud paberid tegemata. Tavaliselt on selleks laiskus või soov odavamalt läbi ajada (mitte kulutuda näitustele, kasvanduse avamisele jne).

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"