1

Teema: Peale steriliseerimist..

Täna tehti Kerrile steriliseerimisopp.
Arst ütles, et täielikuks toibumiseks võib kuluda kuskil paar päeva aga vot seda unustasin küsida, et millal võib loota et ta jooma-sööma hakkab. Ja mitu tundi pärast oppi ta narkoosist välja tuleb? Olen kuulnud et algul võivad nad toidu välja oksendada, kas see vastab tõele?
Need, kes selle protseduuri läbi teinud, oskavad ehk rääkida asjast.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Peale steriliseerimist..

Uurisin juba vahepeal ise välja, et narkoosist toibub kass. 4-5 tunni pärast peale oppi. Nüüd ongi juba tsip üle viia tunni möödas ja Kerr vist hakkab vaikselt ärkama. Käin teda iga natukese aja tagant piilumas ja iga kord on ta alusmati pealt jalga lasknud. Ta nagu vahepeal tõuseb üles, vaatab ringi, tuigub natuke ja siis vajub jälle ära. Varsti tuleb välja narkoosist smile

PS. Opi käigus tuli välja et tal oli veel suuur munasarjatsüst. Kahtlustan, et need olid pikaajalisest tablettide manustamisest..

Thumbs up Thumbs down

Kuidas Kerri ennast tunneb?

Minu kass oli järele minnes juba ärkvel. Arst ütles, et kass hakkas jalga siputama juba siis, kui viimast õmblust tegi. Opipäev ei olnudgi nii hull, hullem oli järgmine päev. Ta vaeseke hakkas siis haavavalu tundma. Terve nädala oli oma asemel ja vaatas mind äärmiselt põlglikult.

Kass, kes kõnnib omapead.

No kassitar tunneb end täitsa mõnusasti. Alguses magas hästi palju ja siis kui tuimestus taanduma hakkas, käis mööda tube ringi ja nuttis. Nüüd tahab koguaeg inimese lähedal olla ja paisid saada. Kohe kui teise tuppa lään, hakkab valjuhäälselt uksetaga protestima. Ma ju olen neid koeraga siiani lahus hoidnud, kuna koer haugub ta peale. Varsti saab kiisule oma \'puu\' ehitatud, siis on vähemalt kuhugi kõrgemale koera eest peitu pugeda.
Aga jah üllatavalt hästi on ta paranenud. Polekski nagu midagi olnud, kui äärmiselt kõhna tagakeha ja 1.5 cm haav välja arvata.. smile

Thumbs up Thumbs down

Eh...minul see kohe kohe ees.Huvitav kas ta siis muutub selliseks loiuks ja rahulikuks?Või jääb ikka mängurõõm alles.Aga olen selline tundlik....eks ma vist pabistan ja nunnnutan teda peale oppi kõvasti.

cool

Thumbs up Thumbs down

Kusjuures mina ka pabistasin nagu segane. Kõige raskem oli siis kui kassile narkoos tehti ja ta mu käe ümber unne suikus. Ta nägi välja nagu ta oleks surnud, silmad olid ka pärani lahti. sad Mitu korda küsisin veel üle et kas nii peabki ja et kas kõik on korras, et kas see lõikus on ikka ohutum ja et kas pärast peab mingit rohtu andma.. Ei jätnud pooli küsimusi ega vastuseid meeldegi. Need arstid vaatasid küll kahtlase näoga. tongue

Ülemuretsemiseks tegelikult vist põhjust pole nagu ma pärast taipasin - kiisuga on kõik täiesti korras ja haavgi ilusti ära paranend.

Soovin et su kiisul op sama hästi läheks, roosimari! wink
Anna pärast teada kuidas tal läks..

Thumbs up Thumbs down

Appike...kas sinna tagakehasse tulebki selline imekõhn koht?Mu tuttaval tehti kassile muu opi käigus steriliseerimine ka,aga arvasin et see kõhn taguosa on selle teise opi pärast.Mina küll ei tahaks sellist moonutust sinna...nii kole:(
Aga millal siis võib peale oppi talle süüa anda?

cool

Thumbs up Thumbs down

Nüüd siis on minu kass ka selle steriliseerimise ära teinud.Mees tõi ta koju ja ta oli vaeseke puuris pissinud ning kui ta välja astus sealt,siis tuigerdas loomulikult ja tilkus.Nii hale oli temast:(Nüüd on ta tunnikese kodus olnud ja enamasti lebab vaikselt.Vahepeal üritab liikuda ja sülle tuigerdas ka.Aga ma ei julge teda väga liigutada ka.Kas keegi teab äkki,kui kaua see haav selline hell on? Ja millal võiks teda veidi pesta veega?Tõsta ka vist ei tasu teda väga?:(

cool

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisu tuli opilt päeval kell 2 ja õhtuni oli selline tuigerdav ja imelik. Järgmine päev oli juba pea-aegu OK.
Mina muidugi krabasin ta sülle kohe kui ta toodi, aga üldiselt ei ole vist mõtet solgutada kiisut jah, ega see haavale vist väga head tee...
Pesta kassi...Kui mõtled, et tahad teda sellest pissist puhtaks pesta, siis seda võid vist teha küll, kui kiisu end paremini tunneb, aga haava ei tohiks küll pesta. Vähemalt ütles mulle nii minu arst. Seega, ma ei tea täpselt, kuidas peaks õnnestuma Sul kiisu osaline pesemine.

Nüüd on minu kiisu opist möödas pea 2 kuud ja sinna, kus lõige tehti, hakkab karv juba pea-aegu tagasi kasvama. S.t. on juba kasvanud, aga pole nii pikk kui ülejäänud kehal olev karv.

Kassid on maailma kõige armsamad loomad!

Thumbs up Thumbs down

Kastreeritud kassi opi-järgne hooldus
Tavaliselt saab klient oma looma kliinikust kätte juba ärkvel olekus.  Sellegi poolest tuleb  looma hoida kindlasti soojas, eriti külmadel kuudel looma transportimisel kliinikust koju. Koju jõudes peab jälgima järgnevaid asjaolusid:
1. Kuna narkoosiained väljuvad kehast alles ...24 t. möödumisel, siis loomal võib esineda  sellel ajal OKSENDAMIST, TAHTMATUT URINEERIMIST, LOIDUST, VAARUVAT KÄIKU. See kõik on seoses narkoosiainetest tekkivate kõrvalmõjudega ja on paratamatult normaalne osa opi-järgsel perioodil. 2. HOIA KASS SOOJAS!!!!!!!
Hea oleks kass asetada omaette nurka, mille lähedal oleks mõni küttekolle või all põrandaküte.  Kassile asetada alla puhtad pehmed soojad materjalid.  Hea oleks ka pärasoole kaudu kehatemperatuuri   kraadida (normaalne 37,5 ... 39,5). Sageli on opi-järgsel perioodil temperatuur just alumisel piiril või alla selle, seda eriti mahajahtumise korral.
3. VESI VABALT SAADAVAL!!!!!!
4. SÜÜA MITTE ANDA!!!!! (et vältida oksendamist) . Seda eriti esimesel päeval pärast oppi. Süüa võib anda alates järgmisest päevast.
5. Kuna haav paraneb 10...14 p. , siis tuleb sellel ajajärgul kassile rohkem hoolt ja tähelepanu pöörata. Ideaalsel juhul peaks ka õuekass see aeg toas elama. Aeg-ajalt tuleb jälgida ka haava seisukorda ( kas on  liigset punetust, turseid või mädareaktsiooni).
6. Kõikvõimalike küsimustega tuleb pöörduda loomaarsti poole.

Informatsioon siit

[img]http://www.xmission.com/~emailbox/animate/a-katt.gif[/img]

Thumbs up Thumbs down

Ma pean vist ka oma kassile (emane) op-i ära tegema, aga seda kõike siin lugedes tundub õudne. Kui palju üldse emase steriliseerimine maksab?

Dogs have owners, cats have staff.

Ka mul oli oma kassi opile viies selline kõhe tunne sees. Arst tegi talle narkoosisüsti ja siis hoidsin teda enda vastas ja paitasin veel nii kaua kuni ta lõpuks uinus. Päris raske oli, või noh need emotsioonid nagu.. Vaadata oma kiisut silmad pärani lahti ja keha tuim. Aga see oli ainult see tunne. Peale seda kui kiisu koju tõin oli juba ok. Toibus päris kiiresti ja kenasti. Et sellega nagu probleemi polnud. Muidu iseloomult on ta peale oppi palju julgemaks ja inimsõbralikumaks läinud. Tahab koguaeg kaisus olla ja pai saada - nagu täielik nurrukass. Enne oli rohkem selline isepäisem ja tõredam, kippus käest näksama kui miski ei meeldinud. Oma kiisuga käisin opil Tallinnas, Västrikus ja seal oli mingi 500 krooni ringis. Meil läks natuke rohkem kuna tal võeti see munasarjakasvaja ka ära. Arvan et eks ta nii 500-600 krooni vahel on vist igalpool.

Thumbs up Thumbs down

Olen palju jutte kuulnud, et tehakse liiga suures doosis narkoos, aetakse rohud segi jms. No hirm on, äkki juhtub just minu kassiga nii. Siis vist ei jõuaks ära kahetseda, et miks ometi viisin ta op-ile. Nurrukass on ta mul praegugi, ronib sülle ja nühib, siis läheks veel "hullemaks"? smile

Dogs have owners, cats have staff.

Mina tahaks väga positiivset kogemust jagada mis kasside kastreerimise järgsesse aega puutub. Tavaliselt ikka kassid hirmus uimased pärast ja pissivad end vahel täis ja tuigerdavad ringi ja võivad ka oksendada. Nii palju kui mina näinud olen, nii isase kui emase puhul.
Eile aga kui olin valmistunud kõige hullemaks kiisule järgi minnes siis tuli vaata et kiisu mulle juba ukse peal vastu. Oli juba lõuna ajal ärganud ( hommikul tehti op, poole aastane, isane) ning nõudnud tähelepanu, et mängitaks ja süüa antaks ja üldse ei nõustunud üksi olema. Nii ta siis müttas seal ringi ja võitis kõigi südameid ja kui mina talle järele läksin siis oli jutustamist kui palju ja müttas mul autos ainult ringi. Kodus nõudis süüa ja mängimist ja kargas ringi nagu enne.
Kliinikus öeldi et nemad üldse ei taha loomi välja anda enne kui nad narkoosist välja on tulnud aga et nii kiirelt üks toibub vot seda näen küll esimest korda.
Ma arvan et kuna ta on noor kass siis läks asi nii kergelt, nii et soovitan soojalt parem varem teha kui hiljem op, et ka kiisul kergem oleks.
Ühesõnaga üks positiivne kogemus vahelduseks, kuigi olen näinud nii palju neid toibuvaid kasse ja väga halvas seisus.

Thumbs up Thumbs down