1

Teema: kodutu noorik

selline mure, et minu maja juures elutseb yks kass. tekkis ta juba tykkaega tagasi. m6tlesin et v6tan omale aga mul juba on yks kiisu.. tegin kyll proovi.. ja ohh seda kisa ja k2ra, et uus kass juurde..  mu kass oli nii vihane.. 2sasid yksteisele  k2paga ja susisesid. oeh.. kas ma siis ei saagi sellele kodutule kodu pakkuda? kardan et nad kraabivad yksteisel silmad peast :S pole v6imalik neid 24h j2lgida kaa ja nii sama omapead ei julgegi j2tta neid. ja teine probleem ka et uuele tuleks mingi med. ylevaatus teha.. aga suht rahatu nendeks asjadeks.. kui t6en6oline on et tal haigusi v6ib olla..? ussirohuga saaks hakkama aga haiguste puhul pole aimugi mis teha ja oma praegust kassi ka hauda ajada ei tahaks riskides

Vasta: kodutu noorik

Kui kassil karv on korras (s.t. pole pulstis) ja silmad-nina tunduvad puhtad ja kuivad, siis pole erilist põhjust haigusi kahtlustada. Pane talle turjale Strongholdi täpilahus (saad loomaarstilt) ja saad korraga lahti nii kõrvalestadest, kirpudest kui solkmetest. See, et kassid omavahel kohe kenasti läbi ei saa, ei tähenda, et neid koos pidada ei võiks. Lihtsalt tahavad natuke harjumise aega. Igaks juhuks pole algul tõesti mõistlik neid järelevalveta omapäi jätta, aga kui su oma kass just päris ehtne metslane pole, siis pikapeale saavad hakkama. Sinu kass kaitseb oma territooriumi, loomulikult ajab vihaseks, kui keegi sisse trügib:) Eks sa ise oleks ka pahane, kui mingi tont ükspäev köögilaua taga istub ja ütleb, et ta elab nüüd ka siin, kui sa teda just ise kutsunud pole:) Minu majapidamises elab terve kari erinevates vanustes ja erinevatest pesakondadest hoiukasse ja oskavad olla küll. Tõsi, kui olemine väga tihedaks läks, viisin oma kassid ema juurde hoiule, et neid mitte traumeerida sellega, et nad oma territooriumil vähemusse on jäänud...

Thumbs up Thumbs down

jah aga see see jama ongi et ma olen ise t88l ja ei saa neid j2lgida koguaeg. ma ei tahaks et nad p2rast m6lemad pimedad oleks big_smile aga kui palju need rohud ja asjad umbes maksta v6iks? saja ringis v6i pigem viiesaja? eks ma tahaks veel jah proovi teha. ja kas nad lepivad yhise liivakastiga v6i peaks eraldi olema? oeh ma lausa pabistan kui ma selle peale m6tlen mis n2gu mu kass teeb :S

Selleks ajaks, kui sa ise kodus pole, pane esialgu kassid eraldi ruumidesse ja lase neid kokku ainult oma valvsa pilgu all. Hiljem pole see enam vajalik, siis saavad ise hakkama. Ja üldiselt, eks nad peavadki oma hierarhia omavahel paika panema ja see käib ikka mõningase võimuvõitlusega. Susin ja kräunumine ja käppadega sahmimine käib asja juurde. Ega nad üksteist kohe tapma hakka, ära karda:) Strongholdi tuub ise maksab umbes 130 krooni, aga ma ei oska öelda, kui palju see arsti viisiditasu on, see on ju erinev. Mõistlik oleks mõlemale kassile korraga tõrjet teha, kui su enda oma just äsja pole kirbu- või ussirohtu saanud, muidu kolivad võimalikud kirbud lihtsalt sinu kassile üle. Kui kassid lepivad ühise kastiga, pole mingit põhjust eraldi kaste panna. Aga esialgu oleks ilmselt targem igaks juhuks kahte kasti pidada, kuni on selge, et saavad ühega hakkama. Kui mõlemad kassid on täiskasvanud, võib harjumine pikemalt aega võtta, kui teine on poeg, läheb libedamalt. Ja igaks juhuks tuletan meelde, et steriliseerimata/kastreerimata erisoolistel loomadel on kalduvus hakata kontrollimatult paljunema. Ja jooksuaegadel märgistada, nii isastel kui emastel. Seega peaksid tulevikule ka mõtlema. Küll sa hakkama saad, see pole nii dramaatiline kui inimesed algul ette kujutavad:support: Pärast imestad ise ka, mida seal niiväga pabistada oli:)

Thumbs up Thumbs down

oi, saigi teine kass juurde v6etud. viisime kohe kiirele ylevaatusele, kuna ta lonkab ja oli enamus ajast pikali. ennem oli ta ergas ja  m2ngis palju.. nyyd aga midagi juhtunud taga. arst soovitas veits aega j2lgida ja kui  sama seis siis uuesti kassiga arstile tulla. peale selle andis talle kirburohukest ka.. ja ka vanale kassile soovitas osta, sest muidu kolivad need ju vana kassi kasukasse. nii olukord toas on suhteliselt pingeline. uus kass on v2ga leplik ja paindlik, tahaks vana kassiga m2ngida.. aga too on nii vihane et aint uriseb, ka minu peale.. susin ja sisin  k2ib.. ja k2paga tahab 2sada. yritan teda ikka vaos hoida ja v6imalikult palju  poputada, et ta aru saaks et ta ei j22 millestki ilma ja et miski ei ohusta teda. arst soovitas ka j2tta mulje esialgu et ta on see number yks. uus kass saab isegi liivakastis k2idud ja mingeid halbu kombeid ka ei paista olevat eriti. loodan et nad ikka s6brunevad pikapeale.  m6lemad plikad ka et  siginemis ohtu pole :hyp:
panen lingi ka,et 2kki kellelgi on soovi vaadata kui naljakad ja totrad nad on .. eriti vana kass oma armukadedusega:D NB uus kass j2i pesemata kuna kirburohtu sai pandud.. seega ta on t2iesti hall ja nii r22bakas et naer tuleb peale:D l6pp armsad on m6lemad. http://www.hot.ee/kristir/

Tubli oled:py: Ja mu meelest on see uus kass väga ilus, isegi pesemata kasukaga. Vana kass muidugi ka:) Ma arvan, et nad saavad varsti omavahel hakkama, pildi pealt tundus, et vana kass lihtsalt uurib teda esialgu hoolega. See kirbusaamise pilt oli tõesti lahe:D See, et uus kass lonkab ja pikali on, võib viidata asjaolule, et ta on kas mõne kodaniku jala või autorattaga natuke liiga lähedalt tutvust pidanud tegema. Ma kogu aeg kardan oma õue peal elavate kasside pärast, sest kaake on igasuguseid ja õu on üks paras läbisõiduhoov, kus mitu kiisut oma eluga on pidanud autorataste all hüvasti jätma. Loodetavasti saab uus kass ruttu terveks, siis ehk sõbrunevad ka kiiremini, sest ega terved loomad haigetele eriti hea pilguga vaata. Ja kui mõlemad pääsevad söögile-joogile ligi ja teineteisel ka kastis käia lubatakse, pole asi hull. Seda pead jälgima, et üks poleks sunnitud näiteks ainult voodi all kükitama, siis on küll pea lootusetu neid lepitada. Kuni terrorismiohtu pole, on sõbrunemine ainult aja küsimus. Igatahes:lill: sulle ja :kala: kassidele:)

Thumbs up Thumbs down

jah ma püüan neid palju kokku lasta et harjuksid kiiremini. eks on n2ha kyll et kui uus kass s88b v6i h2da teeb on meie kassil paanika majas:D aga jah antud hetkega on nii et uus kass tuleb meie juurde rohkem ja vana siis kykitab  kuskil omaette ja vahib vihaselt ja kui pyyan teda angu lohutada siis susiseb mu peale ka. teine hetk on ta j2llegi normaalne.. lunib pai ja l88b nurru. seega ma pyyan taga palju suhelda et ta pabistama ei hakkaks. vast laabub k6ik h2sti:D
ja uus kass oli t2na aktiivsem ka, see on vast m2rk et paraneb.
aga jah 6udne m6elda et keegi v6ib jalaga anda:S ma ei kujuta kyll ette et ma yhelegi loomale ni suudaks teha.. sellised inimesed peaks samamoodi ise ka jalaga saama.

Noh, näed isegi, et see teise kassi võtmine pole nii traagiline. Katsu jah nii sättida, et vana kass jääks pealikuks, tal siis ka natuke tugevam tunne. Uus on nagunii jube õnnelik, et kodu sai, tal ei tule ilmselt vähemalt esialgu pähegi, et peaks kohe territooriumi vallutama hakkama. Vana kass natuke aega pabistab ja kui aru saab, et tema söögiports sellest väiksemaks ei jää, et teine kass ka majas, siis võib veel teise oma kaitsealuseks võtta. Tegelikult on jube vahva, kui nad omavahel miilustavad, pesevad üksteist ja kaisus magavad ja maadlevad:) Muidu emased on territoriaalsemad, aga kui ära harjuvad, saavad koos elatud küll. Mul on endal praegu kodus  selline "kanala", sest olen õue pealt neli emast ja pojad ära korjanud. Vanad on steriliseeritud ja kuigi territoorium on ülikitsuke, pole erilisi ekstsesse olnud, vahel on ainult kergemat sorti klannitülid erinevate sugupuude vahel:)

Thumbs up Thumbs down