1

Teema: raamatud

kindlasti on valdav enamus meist lugenud lapsena ja ka suurena raamatuid loomadest. küsimus ongi siis laiale ringile seoses lemmikute raamatutega:)
enda suured lemmikud "teofrastus" ja kõik herrioti raamatud kus tuleb suurte loomade vahel kasse ka ette;)

Thumbs up Thumbs down

Vasta: raamatud

Minu lemmik on Kiplingi jutujupp: "Kass, kes kõndis omapead"..  Ja seda läbi aegade juba väiksest saati. smile Muinasjutud on mulle tegelikult alati südamelähedased olnud ning enamustes neist on sees ka loomad. Kiisudel on alati juttudes sellised kavalad ja iseteadlikud, natuke salapärased rollid. Preagu jooksis peast läbi "Saabastega kass", "Bremeni linna moosekandid" jm sellised.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Mina ei mäleta üldse neid lasteraamatuid ja praegu selliseid ei loe ka.

Dogs have owners, cats have staff.

Ma just viimasel ajal olen hakanud pööningult lapsepõlve lemmikumaid muinasjuturaamatuid välja sorteerima. Nüüd lugedes tunduvad need jutud hoopis teistsugused kui varem. Märkad hoopis teisi asju, mis lapsena tundusid täiesti tähtsusetud. Paljud juhtumistele leiab tänapäeva elust näited - kõik need tegelaste vahelised suhted ja konfliktid. Mitte kõik muinasjutud pole hea lõpuga, see teebki nad nii eluliseks.
Muinasjutud ongi minu meelest sellised ajatud raamatud, mille sõnum jääb kestma igavesti ja see kohandub peaaegu iga lugejaga. Nii väike laps kui kogenud vanainimene saab sellest oma. Selles peitubki nende võlu. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down