Teema: Küsimusi kassindusest....

Lugu järgmine:
oleme noored, kellel kummalgi pole varem ühtegi kodulooma olnud, kuid nüüd on juba pikka aega suur tahtmine võtta. Oleme otsustanud, et praeguseid võimalusi ja soove arvestades sobiks kõige paremini kass, ilma mingi uhke tõuta täitsa tavaline kodukiisu, kes hakkaks elama ainult toas.
Kuna meil igasugused kogemused puuduvad, vajame siinkohal väärt nõuandeid ja soovitusi:
Kuidas otsustada, kas võtta emane või isane kass?
Kui suured kulutused kaasnevad esialgu ja kui palju võib keskmiselt kuus ühele kiisule kuluda (arvestades et kassipoja loodame lahketelt omanikelt tasuta saada)?
Milliste ebameeldivustega või muutustega tuleb arvestada?
Millised "kassitarbed" tuleks kindlasti muretseda (eriti juba enne looma kojutoomist) ja kas kodus tuleks teha mingeid ümberkorraldusi?
Kuidas kass autoga sõitmist või muud reisimist ja võõrast keskkonda talub?
jnejne
Kõik kogemused, nii positiivsed kui negatiivsed, mis aitaksid meil õiget otsust teha, on väga teretulnud.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Küsimusi kassindusest....

tere sandra 212..
olime 1.5 aasta eest samas olukorras.. kuid häid nõuandeid ei küsinud vaid tegime omad järeldused.. oleksime pidanud natukene ennem uurima nagu sinagi siin..:)

et sis niipalju võin soovitada mida omast käest tean:
kui kavatsed kassi jätta ainult toakassiks sis võta kindlasti emane.. ta on kodu hoidvam ja suuuuur probleem mida sa veel ette ei oska kujutada on isaste jooksuaeg...kui sa oma elamisest vähegi hoolid... ära riski.. isasega, neil saab sellest jamast üle vaid opi teel.. emastega veidi lihtsam.. ka nendel on jooksuaeg mil nad on pöörased ja teevad veidraid asju ja kisavad jne.. aga neid ei pea kohe opilauale saatma sellepärast.. neile on tabletid mõeldud..mis suruvad selle nn.jooksuaja alla ehk ta siis on rahulik ja ei tee veidrusi..need tabletid ei ole kallid.. kuskil kuus läheb see maksma70.- max 100 krooni.. aga isase kassiga võid sa (usu mind) roppu vaeva näha.. lisaks meie ühel isasel tulid põiekivid.. mis oli samuti meie rahakotile paras põnts ja kassile suur piin.... seda haigust jällegi emastele ei tule.. kuid isastel on sage..
veel.. et kass on siiski koduhoidja ja reisimist nad ikka üldiselt ei salli.. isegi kui proovid neid juba väiksena harjutada.. ei hakkand kummagile meie kassile autosõit põrmugi meeldima.. nad lausa hirmuga kardavad seda..
alguses kui kiisu võtate oleks hea kui oleks kohe olemas liivakast..  ja KINDLATI kui kassiomainu käest lähete kassi võtma.. kass ei tohiks olla vähem kui 2 kuud oma emaga koos olnud.. alla selle on natukene vähe.. 2 kuud on just paras aeg kui kassiemme õpetab oma lapsekesi potil käima ja pesema ja enda eest seisma!!! väga oluline on ka kohe küsida kas kass käib ise ilusti vetsus..  see võib pärast suureks probleemiks saada,kui ta seda ei tee. ja küsimusele palju kulub kassi peale kuus.. on raske vastata.. keskmiselt 200-300 on miinimum.. kuna kassiliiv on suht kallis asi ja  algul ka kiisupoegade toit.. veel hoiatan ka odavate toitude asjus.. et kui sa vähegi kassist hoolid osta parem mõni kroonikene kallimat sööki ja pääsed probleemidest mis hiljem võivad tekkida.. meie kiisu sai omale põiekristallid just odavatest kassikrõbinatest mida1 korra ostsin sad
siin olen vist toonud väga palju miinuseid kassi kohta.. kuid kui ka plussidest rääkima hakkaksin sisi veniks see kiri ikka väga pikaks..  smile  meie kiisud on meile nagu pereliikmed ja ilma nendeta ei kujutaks enam elu ette.. kohutavalt igav oleks ikka..  nii et tegelikult jah... soovitan soojalt võtta üks puhas,enda eest hoolitsev emane kiisumiisuke..
need olid siis minu nõuanded:)
nb! anna ka meile teada mille kasuks lõpuks otsustasid;)

Thumbs up Thumbs down

Oh ei teagi kumba soovitada - kas isast või emast. Eks mõlemal ole omad head ja vead. Isased söövad rohkem ja vajavad minu meelest rohkem hellust kui emased. Emased on nagu iseseisvamad.
Emastel on jälle see tüütu jooksuaeg aga selle vastu aitab steriliseerimine või tabletid-süstid. Tablette-süste aga eriti ei soovitaks kuna need võivad kassidele palju paha teha - emakapõletikud ja kasvajad võivad tekkida. Näide: http://foorum.kass.ee/viewthread.php?tid=214

Isastel kassidel tegelikult sellist jooksuaega tegelikult ei ole, või noh neil see aastaringselt, et nii kui jooksuajas emase lõhna tunnevad, lähevad peast lolliks ja kukuvad sirtsutama ja pättust tegema. tongue Emastel jälle jooksuaegadel see jube kräunumine ja roomamine. Mu oma kassil just on praegu ja see on lihtsalt jube! big_smile

Muidu on Sipsutupsu juba palju ära rääkinud.

Lisaks veel omaltpoolt et enne kassi koju toomist ostaksin ära toidunõud, liivakasti ja mänguasju. Toidu ja liiva kohta küsiksin selle inimese käest kellelt kassi võtate. Parem oleks kui kass alguses samasid toitusid/liiva sööb/kasutab mis eelmises kodus, siis on vähem stressi. Hiljem saad teise toidu/liiva peale ümber harjutada. Kraapimistulp on väga vajalik asi, sest kassil on loomupärane vajadus oma küüsi \'teritada\' ja kui teda kohe varakult seda kasutama õpetada, jääb pehme mööbel puutumata. Seda ei pea tingimata poest ostma - võib ka ise meisterdada kui viitsmist on. Mõni puupakk sobib selleks hästi. smile

Toitu soovitaks osta ikka kvaliteetset kui vähegi võimalust on, säästate kassi hilisematest tervisejamadest. Kindlad väljaminekud on veel iga-aastane vaktsineerimine (100-200 krooni) marutaudi ja levinumate nakkushaiguste vastu ja ussikuurid (vist mingi 30.- tablett) 3-4x aastas.

Ümberkorraldustest niipalju et mürgised toataimed kassi ulatusest ära tõsta ning õrnad asjad riiulitelt ära, sest kassid armastavad turnida.

Autoga sõitmisega on meie loomadel lood halvad, see toimub meil iga kord väga tulise vastupanuga. Aga ilmselt kui kohe algusest sellega harjutama hakata siis ei tohiks probleemi tulla. Võõra keskkonnaga kohanemine võtab kassidel tavaliselt aega.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

:? aga brazen.. on küll isastel kassidel jooksuaeg:P kevadel.. ma siin näen ju pealt.. meil 2 isast.. muidu oli kõik nagu ok.. aga nüüd kuskil 1.5 või juba 2 kuud  algul vanem nooremat.. tollel sai läbi nüüd noorem vanemat.. ja täitsa tõsiselt.. üritab ja üritab.. sirtsutab ja röögib nagu hull..  täitsa jooksuaeg... aga muidu ülejäänud aasta  on täitsa tavalised kassid
:cat:

Thumbs up Thumbs down

Ma arvan et neil see jooksuaeg on sellest et nad tunnevad emaste lõhnasid ja hormoonid hakkavad möllama. tongue

Thumbs up Thumbs down

mina soovitaksin ka kassile operatsiooni teha, kokku võttes on see kõige odavam.
endal oli täitsa ükskõik, kumbast soost kiisu tuleb, aga selgus, et sobivat värvi kiisu on just emane. Ja kavatsen opi teha esimesel võimalusel. isastel on lihtsalt operatsioon kergem.
ja see sülle tahtmine ja hellusevajadus ei sõltu kassi soost, vaid tema vanematest. kui kassi vanemad armastavad süles olla ja on sellised hellikud, siis tavaliselt nende pojad ka.
minu kiisu emme on ka sülekass ja ise tahtsingi just sellist memmekat, kes istub süles ja lööb nurru, kui teda paitan ja samal ajal mõnusalt telekat vaatan;)
muu oluline on juba kõik räägitud.

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

ihii meie üks kiisudest (pärslane) armastab aga autosõitu, sest võtsime ta alati kaasa, kui vanemate juurde sõitsime , istub seal pagasniku plaadi-katte peal ja vahib ringi...:P

meie kiisul kriimud silmad...

Aitäh kõigile nõustajatele!:py:
Olen tänaseks nii palju nõuandeid saanud ja igasugu kassilehekülgi lugenud, et teooria koha pealt peaaegu nagu spets valmis wink.
Niipalju on siis tänaseks selge, et kass tuleb, aga seda mis soost või mis värvi seda peab veel mõtlema.
Võimalik, et peagi kuulete siis ka meie uuest sõbrast. :pai:

Thumbs up Thumbs down

:? Täna tuli üks päris karm asi pähe seoses kassi võtmisega: meil pole kummalgi looma olnud, mis siis kui äkki on üks meist allergiline??? Siiani kui tuttavate loomadega oleme mänginud või neid paitanud, pole  küll mingit löövet või hingamisraskusi tekkinud, aga pikaajaliselt (üle nädala) pole kunagi loomaga koos elanud.
Kui kaua tavaliselt allergikud kassiga koos on olnud, enne kui neil allergiline reaktsioon on tekkinud? Kas on üldse põhjust selliseks muretsemiseks? (minul pole mingeid allergiaid, kuid mehel on nahk mõne asja suhtes tundlik) Äkki keegi oskab taas rääkida omadest kogemustest. Ma loodan, et pole mingit ohtu, sest nii kahju oleks kui peaks loobuma kiisukesest, aga samas oleks jällegi kurb teda allergia pärast ära anda, kui ta kord juba võtnud oleme :cry:.

Thumbs up Thumbs down

kui selline võimalus on, et äkki mehel allergia, siis ärge kassi oma magamistuppa algusest peale lubage. sest kui ta harjub juba teie juures voodis magama, siis teda enam sealt ära ei saa ka. samas peab lootma ikka, et ei ole allergiat.
ega meiegi veel tea, kas kellelgi allergia on, aga kassist mina ei loobu;)

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Kindluse mõttes tasuks kindlasti enne kassi võtmist lasta endid allergoloogi juures testida, siis on selgus majas. :support:

Thumbs up Thumbs down

Tekkis selline küsimus, mul on nüüd juba paar päeva kodus kahe kuune kassipoeg, aga probleem selles, et tal vaesekesel vist üsna suur stress peal. Ühesõnaga paari päeva jooksul olen ma teda näinud loetud kordadel, enamus ajast istub ta diivani all. Ei ole tahtnud teda sealt vägisi välja kiskuma ka hakata, kuna äkki hakkab veel rohkem stressama? Hakkab tekkima vaikselt juba mure, kuna söönud ta ka peaaegu ei ole. Kui kaua üldse tavaliselt kassipoegadel selline stress peal on ja mida saan ma selle vähendamiseks ette võtta?

Tänan

Esko

Thumbs up Thumbs down

Ära kassipoega küll diivani alla jäta. Ta tuleb ikka pista sooja põue ja talle sooja turvatunnet sisendada. Suure kassiga tuleks nii teha, aga kassipojaga mitte. Ta peab sööma ja jooma, tema kõhukest tuleb jälgida. Talle on paar päeva söömata ja veeta juba ohtlik. Tegutse kiirelt ja aita tal hirmust üle saada.

Thumbs up Thumbs down