1

Teema: kiisu ei taha kasutada kratsipuud

meie pärsia kiisu, kes saab juba kaheseks,keeldub järjekindlalt kasutamast kratsipuud, mille me tõime koju enne kui kiisu - et peaks nagu olema nagu harjunud juba!!! aluse peal käib magamas küll, nii et päris tühjana kratsipuu meil ei seisa, aga küüsi teritab ikka mööblil või vaibal või tapeedil, aga mitte kratsipuul....kas oleks kuidagi võimalik teda õpetada kasutama kratsipuud????

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kiisu ei taha kasutada kratsipuud

Meil sama mure.
Olen kuulnud, et palderjanitilku sinna kratsipuule tilgutada, kuid minu Marius ei teinud teist nägu ka selle peale.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Mina saan oma kassi alati nii kaapima;et krobistan ise sormedega voi hobepaberikuuliga kratsipuu peal, siis kass tuleb ja ajab oma küüned kratsipuu taha ja kraabib monuga siis.

Kes kasse ei armasta oli eelmises elus hiir.

http://photos.yahoo.com/blomx80

Thumbs up Thumbs down

äkki talle see puu üldsegi ei meeldi? küüned ei haaku talle sobivalt või lõhn ei meeldi või misiganes...?

mina olen kraabipuuna kasutanud hoopis selliseid "mittespetsiaal" kraabipuid, et meenutaks võimalikult palju diivaniit, mida ma ei taha, et ta kraabiks :twisted: nimelt olen katsetuseks sidunud oma lauajala külge lõnga... oi see meeldis talle... sellest praeguseks ainult ribad järel... ja teise asjana loovutasin talle oma majapidamise viimase vaiba, mis seisab nüüd koridoris rullis püsti ja see siuke paras lai ja tugev asi, kus ta käib ka ülima hea meelega oma küüsi kraapimas smile ja diivanit ei mäletagi enam, millal ta viimati puutus big_smile

Thumbs up Thumbs down

mul sama probleem. proovisin ka palderjanitilku, aga teate mis ta siis tegi?:D hakkas ninaga kallistama ja nühkima seda kraapimispuud big_smile ehk ma panin liiga palju big_smile

Kassil on iseloomu.

Thumbs up Thumbs down

meie kiisu Musti ei soovi samuti kraapimispuud kraapida.ostsime veel mingi lõhne speri, aga Musti ei teinud teist nägugi:puna:

Thumbs up Thumbs down

Mul ikka vedanud - Sir kasutab ilusti oma kraapimispuud ja mujal küüsi ei terita. kohe kui ostsime, sai aru, et see on talle ja seal saab kenasti end sirutada ja küüsi teritada. nii vahvalt jookseb paar tiiru toas ringi ja siis ruttu ruttu küüsi teritama ja iga kord kui ärkab läheb samuti esimese asjana küüsi kraapima ja siis loomulikult sööma big_smile

väikene tõestusmaterjal ka siia tongue

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Aga kui vanalt ta selle kraapimispuuga tegelema hakkas?

Meil on õuest toodud suur pakk - hea pehme ja krõbiseva koorega, lisaks on kõrval hööveldamata laud millele nööd ümber tõmmatud. Mõlemad on kinnitatud trepi ja põranda vahele. Sassi jaoks on seal põnev turnida aga kraapimisliigutusi ta seal küll ei tee. Ei tea - peab vist palderjaniga proovima? Öösel kuulsin justkui et ta teritas jalamatil küüsi.. Või oleks mõttekas siis see sama matt talle andagi?

Thumbs up Thumbs down

Meie ostsime kratsipuu siis, kui hakkasime vaatama, et kassile meeldib meie diivan väga väga ja siis kohe ruttu ostsime kratsipuu. Kindlasti oli ta siis alla aasta vanune, usun, et nii 7-10 kuune. Kasutama hakkas seda kohe. Sai aru, et seal tuleb küüsi teritada. Esimene kord ei tulnud see tal hästi välja aga nüüd on sellel alal proff big_smile. Ja mujal ei kratsi ka oma küüsi, sellega meil vedanud.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Meil pole ka need kratsimispuud eriti mõjunud, mistõttu oleme loovutanud köögis oleva nahkübrisega tumba kassidele. Vajadusel saab nahka vahetada ja pole nii jube. Kolm kassi seal kraapinud.

Suur kass väljas kraabib meil nüüd puid hea meelega. Väikene küll kraabib enamuse osa ajast köögi tumbat, kuid aegajalt on ikka küüntega tapeedi või tiivani küljes -_-;

Thumbs up Thumbs down

meil sama lugu mis Greenul. Mõlemad pole kunagi diivanit ja tapeeti  kraapind. Bibil on oma turnimisvärk, kus ka kratsipuu ja Silver millegi pärast eelistab vana riidest tumbat või siis vaipkatet esiku põrandal:D - millest mul kahju pole.

Bibit sai samamoodi mänguga õpetatud kui ta titabeebi oli:cool:

meie kiisul kriimud silmad...