1

Teema: mida peab teadma enne kassi muretsemist

Meie perel on plaanis muretseda endale kass, aga enne seda tahame end kõikvõimalike asjadega kurssi viia. Ehk leidub siin inimesi, kes soostuksid minu küsimustele vastust andma. Niipalju veel lisainfoks, et elame korteris, üks inimene on pidevalt kodus, vaid iga 5 päeva tagant peab kiisuke üksi hakkama saama (ca 9 h). Küsimused oleksid siis järgmised:
1) Kas võtta emane või isane kass? Pesakonda plaanis pole muretseda, kuid eelkõige huvitaks see, kuidas erinevad sood käituvad.
2) Meie perel on plaanis ka lähiajal järglasi muretseda, seega kas on mõtet võtta kiisut enne kui lapsed sündinud või tasub hoopis oodata senikaua kuni nad olemas on? Ehk muutub kass armukadedaks või tekivad mingid muud probleemid seoses uue pereliikmega?
3) Mul pole õrna aimugi, kui suure väljaminekuga peab kassiomanik igakuiselt arvestama. Ma saan aru, et see on vägagi individuaalne, kui palju keegi kulutab, kuid mul pole mitte mingisugust ettekujutust arsti visiiditasudest ja rahast mis kulub toidu, liiva jne edasi peale. Kas keegi oskaks nimetada, kas see summa jääb piiridesse 500 EEKi, 1000 EEKi vms?
4) Ehk keegi osaks tähelepanu juhtida ka teemadele, mida ma peaksin enne kiisu võtmist läbi kaaluma. Kurb ju oleks avastada, et lemmik olemas, aga mingi asjaolu jääb tema täisväärtuslikku elu takistama.

Oleksin väga tänulik, kui keegi minu küsimustele vastaks.

Päikest!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

1) Oleneb kassist(tõust). Minul on isane Pärsia kiisu ja tema iseloom on väga hea ja leebe, ei ole üldse kuri ega midagi. Samas tean, et on nii emaseid kui ka isaseid kasse kurjasid.Aga kõik oleneb tegelikult sellest, kuidas teda kasvatada väikesest peast(nii nagu lastega, on tegelikult ka kassidega, olenemata sellest, et nad isepäised.Väikest kiisut annab õpetada ja kasvatada.)
2) Väga palju juhtumeid on küll selliseid, kus kassikene muutub väga õnnetuks ja hakkab stressama, kui peresse sünnib laps.Aga samas, siin ei ole ka mingit reeglit, kõik on täiesti individuaalne.Minul pole ka veel lapsi, aga kassike juba on.
3) Minul läheb liiva ja toidu(+ vitamiinipasta ja karvapallipasta) peale kuus umbes 800-900 krooni.See oleneb kõik sellest,millise kvaliteediga ja mida ostad.Kui kassike haigeks jääb, siis on kulud suuremad.Minu kass jäi üsna alguses(kui ta meile tuli) haigeks ja väikene soolepõletik(2 päeva tilgutite all kliinikus) läks rahaliselt maksma 1200.-(+ palju pisaraid ja hirmu, sest Marius on minu esimene loom), see oli ikka palju küll.
4) Kiisule peab kindlasti ka aega olema.Kassid on suhteliselt isepäised, kuid ootavad ikka, et nendega räägitakse ja tegeletakse.Ja kindlasti tuleb teadvustada seda, et loom jääb Sinu juurde paljudeks aastateks(palju on juhtumeid, kus loomavõttu ei kaaluta piisavalt läbi ja kassid satuvad nii tänavale).
Julgustan kiisut võtma. Kassid on imetoredad stressimaandajad, nad lihtsalt on nii kõige-kõige.:hyp:
:cat:

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

1) Mina ei tahtnud isast kassi võtta, sest kartsin jooksuajal "sirtsutamist", aga kui ära tahate steriliseerida, siis pole see määrav enam.

2) Minul ka lapsi pole, kass juba on. Armukadedust tekiks kindlasti, aga kõige rohkem kardaks mina seda allergia varianti. Kui laps juba olemas, ja siis kass võtta ja kui allergia tekib, siis pole võibolla nii raske temast loobuda, kui ta on juba aastaid pere juures elanud ja on pereliige.

3) Mul kulub kassile kuus pigem 500 krooni. Muidugi, kui artsi juures käimised ja haigused, siis läheb loomulikult rohkem, aga see pole selline igakuine püsiv väljaminek. Alguses kulub kindlasti rohkem, kui vaja hakata igasuguseid kratsimispuid ja mänguasju ja muid hooldusvahendeid ostma.

Ja mu kass on umbes 4 päeva nädalas ca 9 tundi üksi ja saab hakkama küll.

Dogs have owners, cats have staff.

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

1) Olen kuulnud et emased kassid on rohkem isepäisemad, isased aga leebemad ja memmekamad. Mul on emane kass ja võin öelda et see ei ole nii mustvalge. Kerri on meil suur inimestesõber ja miilustaja. Kõige rohkem oleneb see ikka kassi iseloomust kui suhtleja ta on.

2) Võibolla oleks tõesti mõtekam võtta kass peale lapse sündi, sest siis on näha kui palju aega sul lapse kõrvalt kassile jääb.. Samas üks hoiukodu kassike läks mul \'lapseootel\' peresse ja minu teada neil küll probleeme pole, kuid sel kiisul on ka teine kass kellega sõbrustada. Juhul kui otsustad kassi nüüd võtta, pead kindel olema et peale lapse sündi saaks kass ikka sama palju tähelepanu kui enne ja last tuleb kassile neutraalselt tutvustada. Tavaliselt tekivadki just sellest probleemid et last varjatakse ja kaitstakse liigselt kassi eest või et kass tunneb end kõrvale jäetuna kuna temaga enam nii palju ei tegeleta.

3) Kui stardipakett kõrvale jätta, kulub meil kuus kuskil umbes 500.- ühe kassi peale. Selle sisse arvestasin toidu 220.- 2kg kott (Royal Canin), liiva 60-100 krooni kott (olenevalt brändist), kodutoit-konservid-maiustused 100-200 krooni. Kuna mul praegu hoiukass ka, siis kahepeale kulub kuskil 800 krooni kuus.
Veel tuleks arvestada iga-aastaste loomaarsti kulutustega nagu ussi- ja kirburohud ning vaktsineerimine.

4) Kindlasti soovitan enne kassi võtmist käia koos elukaaslasega allergiatesti tegemas. Paljud inimesed ei ole oma allergiatest teadlikud, kuna need võivad avalduda alles pikemaajalisel kokkupuutel kassidega. Kuigi praegu on selliseid asju väga raske ette näha, soovitan läbi mõelda ka SOS-juhtumid. Näiteks mida teete siis kui tulevasel lapsel avaldub allergia, kui olete sunnitud elukohta vahetama või kui kass vajab arstiabi, mille maksumuseks on 4kohaline number.
Lisaks veel seda et kass ei ole nii sõltuv loom kui koer, kui välja arvata mõned, eriti idamaise päritoluga kassitõud (nagu siiamid, orientaalid jne). Seega ei vaja nad ka nii palju tegelemist ja võivad vabalt päevasel ajal üksi olla. Tavaliselt nad päeval niikuinii magavad. Seevastu õhtuti koju tulles ei tohiks neid ära unustada, sest mängimist ja hellitamist vajavad nad küll. :s6ps:
Veel võiks arvestada sellega, et noored pubekaeas kassid võivad toas palju pättust teha, näiteks mööblit kraapida, toataimi närida, kardinaid mööda ronida ja riiulite pealt asju maha ajada. Neid tuleks samuti õpetada aga nende isepäisuse tõttu on see tunduvalt keerukam kui koertel ja nõuab suurt järjekindlust ja kannatlikku meelt.

Kui kõik need väiksed asjad kõrvale jätta on kass parim lemmikloom, keda tahta. Kui sul masekas on, mõjub kassi paitamine ja lähedalolek nagu imerohi ja kõik halvad mõtted on läinud. Kõik mida sa kassi jaoks annad, saad 10kordselt tagasi! :wink:

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

Ei enam kippu ega kõppu, kas postituse teinud kasutaja ka endale kiisu on võtnud:(.
Loodan, et on, sest kassid on ju imearmsad.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

Jah tihtipeale ongi nii, et küsitakse nõu, aga hiljem foorumit enam ei külastata.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

Kevadine kassivõtmine jäi teatud põhjustel ära ja olin selle foorumi täitsa unustanud.
Vabandust nende eest, kes meie kassivõtu vastu huvi tundsid ja vastukaja ei saanud.

Eile aga juhtus meil järgmine lugu - maja ette ilmus koledal kombel kräunuv kass, kes näis eksinuna ja väga näljane. Viisime ta siis esimese ehmatusega tuppa, et talle juua anda ja natuke süüa ka. Kuna meil ju kassitoitu polnud, siis andsime kapis leidunud vorsti. Sõi ta küll erilise hoolega, tahtis mu sõrmedki nahka pista. Kuna meil endil kassi võtmiseks midag olemas ei olnud, siis viisime ta kodutute loomade varjupaika, lootuses, et omanik otsib oma lemmikut. Varjupaigas töötav naine arvas aga, et omaniku leidmise tõenöosus on samahästi kui null ja suure tõenäosusega on kiisu tänavale tõstetud, sest ta tundus natuke kõhn ka.
Me siis vaatasime mehega üksteisele otsa ja asi sai otsustatud - võtame kassi endale. Kiisu on noor, umbes poole aastane ja poiss. Kihutasime siis esialgu ilma kassita koju tagasi ja siis poodi vajalikku kraami ostma. Edasi tagasi varjupaika ja kass meil nüüd olemas ongi. Käisime eile loomaarsti juures ka ära, ta leidis, et kiisuga on kõik OK, liig kõhn ta pole, lihtsalt sale. smile Ussirohtu sai ja nädala pärast vaktsineerime (juhul kui omanik muidugi vahepeal välja ei ilmu).
Eile oli temaga kõik korras, uudistas ja magas ja sõi ka päris palju. Kartsin, et ehk ta ei hakka liivakastis käima, kuid täna hommikul tegi sinna ka häda.

Nüüd on mul paar küsimust kiisu kohta - täna ta ei ole eriti söönud, hommikul 6 paiku pani 1/4 konservist nahka, rohkem pole vist midagi söönud. Kas see on normaalne? Poes arvas müüja, et korraga võikski umbes 1/4 sellest konservist anda. Mis mind paneb muretsema, on see, et kui ma toidukausiga tulin ja teda kutsusin, siis jooksis hirmsa valuga minu poole, aga siis nuusutas toitu ja ei söönud midagi, nagu tahtes öelda, et seda ma nüüd küll ei oodanud.  Samas teab ta väga hästi, mis on külmkapp, sest niikui ma külmiku kallale lähen, on ta seal nagu 5 kopikat ja ootab, et ma talle midagi annaksin. Korraks sinki pakkusin, et ehk on ta sellega harjunud, aga ta ei tahtnud sedagi.  Ja ta kogu aeg nagu nuiaks minult midagi, mind maha ei jäta, silib sääri ja kui istun, siis on nagu libeliisu mu kallal, aga ma ei saa aru, mida ta tahab. Lihtsalt lähedust?
Mängib küll minuga, aga mitte eriti palju ja üksi pea-aegu üldse mitte. Ma annan talle ikka kohanemisaega ka, ei ootagi esimesel päeval väga palju. Samas tundub, et ta tunneb end hästi, sest magab palju ja poeb diivanil istudes mulle ikka kaissu. Ja üksi olla pldse ei taha, niikui teise tuppa läheme, tuleb järgi. ööseks jätsin ta üksi ja magamistuppa ei lasknud, sest seda ma ei taha, et kass minuga ühes voodis magab ja ei taha tegelikult üldse , et ta magamistoas oleks, seetõttu on uks seal kinni. Lasime toa küll üle nuusutada, aga tema toaks see olema ei hakka.

Teine mure on kakaga. Tegi täna lõuna ajal oma kaka ära ja see haises nii kohutavalt, et mul võttis hinge kinni. Ma ei saanud päris hästi aru, aga tundus, et see oli natuke vedel ka. Ma lugesin, et uue toidu peale võib juhtuda, et kõht läheb lahti, aga see hais tahtis mind ära tappa. Öelge mulle palun, et see nii ei jää, et kiisu kaka tavaliselt nii ei haise, sest muidu :cry: Pärast seda aktsiooni käis ta ringi ja puuksutas ka ja ega see haiski just meeldiv polnud. Kas see kõhuhäda/ toidu muutus võib olla põhjuseks, miks ta täna pole rohkem söönud? Või tahabki kiisu nii vähe süüa? Laupäeval läheme arsti juurde ja eks seal räägin talle ka sellest, aga seniks soovin endale rahu majja.

Oeh, pikk jutt sai, aga ehk rahustate mind maha. Küsimärke lihtsalt liiga palju.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

Anna talle üks söetablett. Tee teelusikas pulbriks ja anna vähese veega lusikaga suhu. Pea hoia püsti, siis neelab ka otse kohe alla. Anna kohe hommikul ja kui ikka ei aita võib ka õhtul anda. Piima ja piimatoite ära anna. Kui võimalik, siis anna vaid kvaliteetkrõbuskaid (Hill´si või Royal Canini), keedetud kana või kala.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

selline kiisuprobleem on mulle täitsa tuttav. Minu 3 kuusel Popsil oli ka kõht lahti 3 päeva ja viimasel päeval ei söönud enam üldse. tahtis, et talle toidu ette paneksin ja siis ainult nuusutas. Andsin talle söe tablette, aga olukord ei muutunud. läksin kolmandal päeval arsti juurde ja kiisul oli soolestikuga probleemid. arvan, et see oli odavatest kiisutoitudest (Whiskas, Kitekat jne) mida ta oli saanud ema piima kõrvale koguaeg. Popsi sai Royal Canini soolestikku parandavat toitu, pastat ja 3 päeva süste. see läks maksma ca 320.- Nüüdsest püüangi osta oma kassidele ainult Royal Canini toite, aga vahest saavad nad ka Purina toite (Friskies, One jne). Nüüd pole kiisul enam mingeid probleeme olnud.
Kiisul ei tohiks niisugune olukord jäädagi, sest see on kiisu jaoks väga kurnav. Kui Te arsti juures ära käite ja ta mõni päev ravi saab, siis peaks olukord paremaks muutuma. Jään ootama kiisukesest uudiseid.

Pildid Nupsikust ja Popsist: http://www.pildialbum.org/user/Popsi
Videod: http://www.youtube.com/profile?user=NupsikPopsi

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

Söömise koha pealt anna talle samuti aega.
Ta võib lihtsalt pisut segaduses olla, ei tea isegi, kas tahab süüa või mitte, siis igaks juhuks nuusutab:).
Kõhulahtisus tuleks tõesti kontrolli alla saada, nagu Annika ütles.
Loodan, et saate kas söetabletiga hakkama või lähete siiski arsti juurde!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

Hommikul oli kiisul kõht korras, ei jõudnud temaga enne midagi ette võttagi. Hea seegi.
Toiduks on tal Royal Canini poegade toit ja loomapoest ostetud konserv ka. Selle konservi peale aga hakkas ta "liiva" peale kraapima ja loomapoest sain teada, et ju talle see toit siis ei meeldi. Müüja soovitas ka, et me võiksime prooviks talle osta Whiskassi eineid, et ehk saame nii teada, mis maitse talle meeldib ja lõpuks me ju ei tea, mis elu ta enne elanud on ja mida söönud. Koju tulles andsin küülikueinet, selle peale läks küll pöördesse ja on enesega nüüd väga rahul. Eks ma laupäeval arstiga konsulteerin, mida ja kuidas ma talle toiduks andma hakkan, seni katsetame erinevaid asju ja laseme kiisul kohaneda.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

Rõõm kuulda, et kiisul kõhuke korda sai.
Tore, et S´a talle ikka kvaliteetset toitu annad:), ilmselt siis ei olnud kõhulahtisus poetoidust.
Vahel läheb neil kõht stressist ka lahti (elumuutuste tõttu).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

vaat kus lugu, et kraabib siis, kui ei maitse? mina just järeldasin oma Muhvist, et talle väga maitses see toit, millele peale kraapis. jäi mulje, nagu tahaks tagavaraks maha matta, et hiljem tulles toit ikka alles oleks. Sest kraapima on ta hakanud just siis, kui on midagi uut ja huvitavat maitsta saanud. ja näha o olnud, et ta on seda toitu väga isukalt söönud.

PS peaasi, et kõht korras;)

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Vasta: mida peab teadma enne kassi muretsemist

Ju siis oli tõesti kiisu stressis vms aga nii hea meel on kuulda, et kiisu kõht nüüd korras wink

Pildid Nupsikust ja Popsist: http://www.pildialbum.org/user/Popsi
Videod: http://www.youtube.com/profile?user=NupsikPopsi

Thumbs up Thumbs down