1

Teema: Piltide linkimisest ja autoriõigustest!

Nii. Ükskord tuleb see teema nii või teisiti üles võtta. Mida varem seda parem. 

Postitusele oma arvutist piltide lisamine on ok, juhul kui..
1. ..kasutate oma isiklikke pilte
2. ..olete küsinud pildi omanikult luba

Piltide linkimisest postitustes:
1. Hotlinkimine on keelatud!
Netisügavustest leitud pilte ei tohi otse foorumisse linkida! Seda nimetatakse hotlinkimiseks ning võrdub varastamisega (serveri omanikule on see rahaline kahju). Alati tuleb küsida veebilehe autorilt luba. Muidu võib juhtuda nii, et inimene kelle lehelt te pilte 'näppate' jõuab asjale jälile ning kirjutab meile kurja kirja. Parimal juhul piirdub see sellega. Halvimal juhul võib asi ka kohtusse minna.

2. Teine asi on see, kui salvestate pildi oma arvutisse ning laete selle oma kodulehele. Oma kodukalt võib linkida küll. Aga copyrighti nõuetest tuleb ikka kinni pidada.

Palun pidage reeglitest ilusti kinni. Olen sunnitud need ilusad pildid erinevatest kassitõugudest kahjuks kustutama. sad

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Piltide linkimisest ja autoriõigustest!

ning lugege ka kindlasti foorumi reegleid!

[img]http://www.xmission.com/~emailbox/animate/a-katt.gif[/img]

Thumbs up Thumbs down

nämmutame veel seda piltide teemat smile

Kas netist leituid pilte võib linkida, juhul kui on ära näidatud pildi nö. "virtuaalkodu" ?

Kass, kes kõnnib omapead.

smile

Tegelikult siiski ei tohiks. Seda nimetataksegi hotlinkimiseks.
Lihtsam on panna kõige tavalisem link, mis suunab pildini. Siis see kes tõesti asjast huvitub ja tahab pilti näha, klikib lingil nii või teisiti. Ning linkimisel ei tule ka autoriõigustega mingeid jamasid.

Hotlinkimine tekitab asjatuid probleeme ning ummistab serverit. See kohtusse kaebamise versioon on küll nüüd natuke liialdatud aga ähvardusi ja muidu kurjasid kirju võib küll ette tulla.
Üldise netiketi ja teiste foorumite poolt on hotlinkimine igastahes taunitav.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

selge.eks ma siis panen oma pildid siia mis ma tegin,aga kui ma lihtsalt panen pildiaadressi,siis saab ka wä?

Jänkud ja kiisud. ^^

Kuna hotlinkida saab interneti lehekülgedelt, siis pildi lisamine oma arvutist pole hotlinkimine ju.

Pildi aadressiga saab ka.

This preverb is an outer instrumental - outer because the inflectional.

Thumbs up Thumbs down

Selge..eks ma otsin,siis mingi pildi

Thumbs up Thumbs down