1

Teema: Valik

Tere!
Sooviks kogenud kassipidajte nõu. Nimelt on meie kodus isane novembris 4-aastaseks saav kiisu, sügisest aga jääb ta kole üksikuks sest kõik lähevad kodust päevaks ära, kes kooli, tööle, lasteaeda.
Ta meil algusest peale harjunud kellegiga koos olema, nüüd pakkub mu vanatädi meile armast kiisuneiut. Ja ma ei tea, mida teha kas võtta uus kass majja või mitte. Isane on meil kohitsetud ja seltsiva loomuga, aga kuidas võib mõjuda uue pisikese ja veel emase kassi tulek, kas on mõtet üldse teine juurde võtta. Vabndan kui teema on vales kohas aga olen uus ja ei orjenteeru veel hästi aga mure suur.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Valik

Kui võimalik on, siis soovitan soojalt võtta teine kass juurde.
Kahel kassil on kindlasti koos toredam, kui üksinda.
See juurde võtmine oleneb paljuski Sinu praeguse kassi iseloomust (ütled ju ise ka, et seltisiva loomuga).
Kui ta on teiste kassidega kokku puutunud ja on leplik ja sõbralik, siis ma ei näe probleemi.
Kui aga väga ära hellitatud ja harjunud ainukesena tähelepanu keskpunktis olema, siis võib asi keerulisemaks osutuda.
Soos pole vast probleemi, ma arvan, kui isane on kastreeritud, siis pole vahet.

Mina Sinu olukorras ei mõtleks ka kauem (endal mul on aga selline ärahellitatud sisisev kass kodus:P).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Valik

Minu isane opereeritud kass on 2 ja poole aastane ja võtsime pisikese kassipoja. Alguses oli suur solvunud, aga leppis pisikesega paari nädalaga ja nüüd mängivad ilusti. Meil on küll kaks isast, aga saavad hästi läbi.
Ma usun, et kõigepealt tuleks seda pisikest suurele näidata, et aru saada, mis toimuma hakkaks ja kui mingit erilist vaenu ei ole (suur kohe kallale ei hüppa), siis lihtsalt pisikest nati rohkem lepitada suurega. Alguses vähe neid koos hoida ja kindlasti paitada ja nunnutada mõlemat.. isegi suuremat rohkem, et talle ei jääks mulje, et ta vahetatakse noorema vastu välja.. see aitab ka temal pisemaga paremini leppida, kui näeb, et tema on endiselt kallis wink ja mida aeg edasi, seda kauem neid koos hoida ja eks siis näeb mis saab wink
Jään ootama uudiseid!

Pildid Nupsikust ja Popsist: http://www.pildialbum.org/user/Popsi
Videod: http://www.youtube.com/profile?user=NupsikPopsi

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Valik

Mul just see mureks et Fedja hakkab äkki üksindusest lollusi tegema aga kui on kahekesi siis ehk teineteisega nii palju tegemist et pahandusteks ei jää aega. Kui meil mu sõbsi koer oli siis Fedjal näiliselt küll mingi närv ei liikunud, samas aga kunagi väiksena puutus kokku ühe kassiga siis küll oli küür selgas ja silmis sinine hirm, siis oli ta ka väike muidugi. Ja ma ise arvestasin nii et kui me nüüd uue toome siis mul veel aega kanseldada neid tittesid siin, meil tibu 2 aastane, et enne suuri muutusi oleks kõik rööpasse loksunud.
Sain nüüd julgustust ja ilmselt toome pühapäeval uue tibu majja. Loodan nii et teen õige otsuse :roll:

Thumbs up Thumbs down