Teema: sirtsutav kastreeritud kass

Huvitav, et siin teemas ühtki postitust veel pole, kuid eks igas asjas oma alguspunkt, nii ka käesolevas. Kuid siis probleemist lähemalt. Asi nimelt selles, et kasvatame pisikest poissi, kel iga juba seal (1a.1k.), et aeg mähkmetest välja hakata kasvama ja potil käima. Nii jooksebki pisipõnn enamuse ajast toas paljalt ja tekitab siia sinna väikseid loigukesi ja muudki.  Meil on aga täisväärtuslikuks pereliikmeks ka Isand Faust ehk teisisõnu 4a. nö endineisane kass (kohitsetud siis). Kass on täielikult tubane. Enne kohitsemist olid temaga suured probleemid sirtsutamisega. Peale väikest oppi sai aga kõik korda. Toimus see siis kui kass oli aastane. Nüüd aga on probleemid tagasi. kõik sai alguse u siis kui lapse potilkäimist harjutama hakkasime. Nüüd sirtsutab kass peaaegu igale poole. Eriti vastik, kui avastad magama minnes, et nii padjad, kui tekk on täis lastud, või kui vast pestud riideid triikima asudes selgub ka nendelt vastik hais, või kui toolile asetatud riideid võtma hakkates leiad need samuti kassi järgi lõhnamas.... TÕELISELT VASTIK!!! Miks kass nii teeb on arvatavasti see, et ta tunneb oma seni tema ainuvalduses olnud territoorjumi ohustatuna ja märgistab seega seda üle. Mis aga edasi? Teab ehk keegi miskit rahvatarkust, või keemilist kaubanduses pakutavat lahendust soovitada? PALUN!!! Igaljuhul oleme naisega juba niikaugel, et veidi veel ja me loobume millise vahendiga iganes, oma kassist. Südames ei taha me seda aga kumbki. Kes vähegi oskab, PALUN AIDAKE!!!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: sirtsutav kastreeritud kass

see on kindlasti paljudele tubaste kasside omanikele üsna teada probleem ja eriti veel neile, kellel mitu kassi kodus. ma olen ise selle probleemiga mitmeid kordi silmitsi seisnud ja ütlen ausalt, et lahendust leida on üsna raske. esmalt on vaja jõuda probleemi tekitajani ja siis seda lahendama hakata. kassid on väga puhtad ja puhtust armastavad loomad.  paljudel kassidel on sirtsutamine ja pissimine selleks mitte ettenähtud kohtadesse tingitud ebakindlusest ja vajadusest kõigile näidata oma kohalolekut lõhnamärke jättes ( kirjast võib arvata, et ta tunneb ennast teie tita pärast ebakindlalt ja arvab, et tema on teie territooriumile sissetungija). kindlasti võiks konsulteerida arstiga, kuna ka tervisehädadega võivad sellised probleemid tekkida.

minu kogemus näitab, et kõige paremini aitab, kui piirata kassi territooriumit ja ta ühte kindlasse tuppa sulgeda ning jälgida tema käitumist ning pissimise harjumusi mõnda aega. kasutada võib "get off" spreisid kohtadesse, mida ta kõige enam kasutada armastab oma lõhnamärkide jätmiseks.

NB! karistamine ei vii teid kuigi kaugele vaid vatupidi süvendab probleemi.

Kass, kes kõnnib omapead.

Minul tekkis emase kassiga probleeme.Oli koju toomisest peale väga hoolas ja käis ainult kastis pissil.Nüüd äkki laseb jalanõude juurde....reisikoti peale tahtis minna ja ükskord ka lasi sinna sisse asjade peale.Võib-olla tõesti tahtis näidata oma tähtsust,sest olin temaga 2 nädalat vanematekodus kus on koer ja ka üks kass.Oleme teda muidu ainult nunnutanud,seepärast ei usu ka,et see miskiks kättemaksuks oli.Samas ei tea muidugi kunagi,mis neil mõtes on...Igatahes probleem,sest ei tea,kuhu järgmisena kavatsus minna on.:(

cool

Thumbs up Thumbs down

Minu, nüüdseks aasta ja nelja kuu vanune, kastreerimata isand kõuts ei märgistanud varem kordagi ühtegi eset, nüüd, mil ma vahepeal elasin pool aastat mujal ja elan jälle kassiga koos, märgistab ta nii minu kui ka teiste asju. Mida teha? Kas kastreerimine aitaks? Ilmselt ei jää muud üle, kui lihtsalt proovida?
Peab ta mind oma terriotooriumile sissetungijaks? Aga teised, kes on temaga kogu aeg koos olnud ja elanud? Nemad ju ei ole sissetungijad.
Ma ei ole teda kunagi selle tembu eest karistanud, sest tean, et see kasvataks vaid vimma.

Thumbs up Thumbs down

Arvan et võib proovida kastreerida aga samas ei anna see mingit garantiid, et ta märgistamise lõpetab. hmm

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

On keegi leidnud lahenduse probleemile?
Meie Liisu on kaksiku tähtkuju kass. Ja kaksik on ta tõesti. Kui elame oma maamajas, siis ta käib kindla režiimi järgi. S.t. et õhtul läheb ta õue ja nosib seal öö otsa hiiri, vahest magab ka lauda lakas. Hommikul saabub preili tuppa ja ronib otse voodisse oma poriseid käppi limpsima (mis on ka probleem) ja magab päev otsa. Korterisse jõudes on tal õhtuti kole igav ja siis nõuab tähelepanu. Teeb õhulisemaks nahkdiivanit, lükkab käpaga kappide pealt asju maha jms.
Siis pean ka veel temaga mängima. Kõik see on tore, aga lisaks hakkas ta pissima tekkide peale. Seda siis kui kedagi kodus ei ole ja vahest ka inimeste juuresolekul. Ei usu et probleemiks on see et liivakast lõhnab. See peab ikka olema mingit laadi kättemaks selle eest, et ta maalt ära toome nädala sees. Samas ei saa teda ka sinna üksi jätta:(
Häda ja viletsus kohe. Ei saa kohe nii et kõik oleks hästi. Ju siis  nii pole elu huvitav. Kui keegi oskab seletada selle tekkidele pissimise põhjust, oleksin väga tänulik.

Thumbs up Thumbs down

Kassid võivad pissida tõesti stressist või vihast, kuid seda minumeelest väga tihti ei juhtu. Üldjuhul kassid ikka on väga korralikud loomad ja teevad oma hädad sinna, kuhu peab.
Juhuslikesse kohtadesse pissimine võib viidata ka mõnele tervisehädale, sest kass ei saa ju Sinuga rääkida ja kuidagiviisi peab ta märku andma, et tal kehvasti on.
Imelik, et kass peale kastreerimist ka märgistab! Enamikul juhtudel ikka unustatkase  see asi ära, aga minumeelest olenes see ka operatsiooni tegemisviisist.
Kastreeritakse kahte moodi: üks on selline, et kass pärast opi lihtsalt järglasi ei saa ja  märgistamine jääb ikka allles, aga teine on selline, et kaovad mõlemad ära.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Ise siiamaani ei usu, aga Kissa tegi ühel päeval kaka voodisse mad
Tulin koolist ja seal see väike hunnik oli! (õnneks mitte minu voodis cool )
See oli esimene kord kui ta sellist asja tegi ja loodetavasti ka viimane!

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Tead mis, ma ei usu, et ta voodisse Sul kakas.
Pärslastel nii suur karv ju ja vahel jääb junnu sinna kinni.
Meil oli selline naljakas lugu üks kord, et just kiidan Mariust oma sõbrannale, kes eriti tihti mul külas ei käi. Räägin siis, et ta nii tubli poiss, käib ilusti kastis ainult ja, muljale hädasid ei tee. Poiss käis siis vetsus ja tuli tuppa meie juurde, käis tükk aega mööda tuba ringi ja siis hüppas voodile ja poetas sinna väikese pabula:)
Mina siis vajusin häbi pärast maa alla. Aga see pabul oli tal karvade külge püsima jäänud ning lihtsalt pudenes maha:)
Seda on ennegi juhtunud ja just kasuka tõttu.
Nii, et ära muretse Näriline.:nana:

VIC- Very Important Cats

See küll väga huvitav, et kass ka siis sirtsutab kui on lõigatud.
Aga kas sa pole mõelnud konsulteerida loomaarstiga, nemad ikka pädevamad kui meie siin foorumis kokku.

Et ma soovitan soojalt mõnele loomaarstile helistada, sest ei või iial teada, mis põhjusel kass edasi sirtsutab.

Enda kassiga pole sellist asja küll olnud, meil käis ta opil juba poole aastaselt ja ka enne seda ta polnud veel sirtsutama hakanud.

Loodan, et saate abi ja ei pea kiisust loobuma smile

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Ehh asi ongi selles, et see kaka ei saanud vaid karvade külge jääda!
Seal oli terve hunnik. Kohe näha, et häda oli sinna tehtud, sest hunnik oli n.ö värske :puna:
Tal on mitmeid kordi karvade külge jäänud ja tean küll kuidas see välja näeb. Aga see oli hoopis teine asi. Ma just mõtlesin, et äkki ta ei jõudnud vetsu ja tegi häda sinna big_smile
Nüüd Kissa kuidagi vaiksem ja tagasihoidlikum.
Äkki häbeneb nüüd :nana:

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

minu kass ei sirtsuta aga õhtul magama minnes tekib nagu selline olukord, et lööb nurru mu kõrval ja siis ronib nagu jalgade poole mulle ja võtab hammastega tekist kinni ning hakkaks nagu jala külge, noh nagu seda asja tegema või midagi.

Thumbs up Thumbs down

Kadi, sul kass kastreerimata eks? Osad isased kassid ongi sellised väga väga isased. Mu vanaemal üks selline, kel hormoonid pidevas möllamises, kusjuures ühtegi emast kassi seal külas ei ole. Nüüd tassib üht mängukoera mööda talu ringi ja seksutab siis seda. :puna::nana: See kass oma armuvaludes nii pööraseks läinud et hoiab kogu küla isaseid kasse hirmu all ning kargab mu koertele ka kõrri kinni kui külla läheme. mad Ainus mis minu meelest selle vastu aitaks oleks kastreerimine.. Kahjuks mu vanaema sellist asja ei tunnista. :dooh:

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: brazen
Kadi, sul kass kastreerimata eks? Osad isased kassid ongi sellised väga väga isased. Mu vanaemal üks selline, kel hormoonid pidevas möllamises, kusjuures ühtegi emast kassi seal külas ei ole. Nüüd tassib üht mängukoera mööda talu ringi ja seksutab siis seda. :puna::nana: See kass oma armuvaludes nii pööraseks läinud et hoiab kogu küla isaseid kasse hirmu all ning kargab mu koertele ka kõrri kinni kui külla läheme. mad Ainus mis minu meelest selle vastu aitaks oleks kastreerimine.. Kahjuks mu vanaema sellist asja ei tunnista. :dooh:

aga meie kiisu on kastreeritud

Thumbs up Thumbs down

Huvitav.. :? Siis ma ei oska küll midagi soovitada. Lihtsalt ära lükata käega kui ta veiderdama hakkab. :support:

Thumbs up Thumbs down

nu jah, seda teengi aga vahest tekib kyll selline mõte, et helistan kliinikusse ja kysin, mis nad talt maha võtsid tongue

Thumbs up Thumbs down

Meie kastreerimata 8 kuune isane Hiireke hakkas paar päeva tagasi tuppa laskma. Muidu saab ikka ilusti kastis käidud. Alguses hakkas laskma ainult kott-tooli mis on esikus ja kuhu enamus meie pere inimesi oma võtmeid viskab ja kuhu visatakse ka koera jalutusrihm. Mõtlesime et see on siis sellest et need asjad käivad ju regulaarselt väljas ja lõpetasime sinna enda asjade viskamise ning küürisime kott-tooli puhtaks. Ikka lasi edasi, mõtlesime siis täna et vahetame kotttooli aukohta, aga tõenäoliselt laseks ta siis sinna kohta põrandale ja põranda külge kinni liimitud vaipa on hoopis raskem puhastada kui nahast kott-tooli. Põhimõtteliselt ajasimegi süü õuest tulevate uute lõhnade kaela. Täna õhtul aga lasi ta kõigele lisaks ka veel voodisse, kuhu teadupärast välisriietega ei olda.
Mingeid põieprobleeme tal ei ole, saab ilusti ka kastis käidud, kasti asukoht on kogu aeg sama olnud. Lisaks kõigele pole meie ümbruskonnas ühtegi emast ega ka teist isast kastreerimata kassi.
Aga noh ikka tõsiselt viskab üle küll kui avastad üleni kassipissist ujuva voodi või kott-tooli.
Vahepeal mõtlesime isegi et anname ta kuskile maale ära. Noh ma ei tea, ei usalda eriti kastreerimist, kõikidel tuttavatel on kassid ikka sirtsutama jäänud. Ja noh ei leia siis kastreerimisel eriti mõtet kui kass ikka edasi sirtsutab, kuna isaseks võib ta ju ikka jääda, korterikass, ei pääse kuskile külapeale ega midagi.
:murelik:
Muidu on kass ikka nagu ta kogu aeg on olnud, ainult see kõhe vinguv kräunumine ja sirtsutamine on juurde tulnud.
Aga tegelikult praegu hakkasin mõtlema et sai ta ju nädal aega tagasi konservivabale dieedile pandud(kuna ta on ikka tõsiselt paks), äkki maksab kuidagi meie jultumusele kätte. Kuna söögiisu on tal küll meeletu. Ja kui konservi ei anta siis läheb ja sööb koeralt toidu eest ära, kuna enda krõbinatest ju ei piisa. Kuigi krõbinaid saab ta kogu aeg sellele vanusele piisava koguse.
Noh ausalt ei oska taga mitte midagi peale hakata, kuna tegelikult oli meil plaanis võtta emane kass aga kuna kassi eelmised omanikud tunnistasid ta emaseks ja meie ei kontrollinud üle kaa enne kui kass oli meil juba 2 päeva olnud. Ja noh mõtlesime et mis siis ikka, korterikass ju , vb ei hakka sirtsutama.:murelik:

Thumbs up Thumbs down

Aga mina soovitaks kastreerimist.
See on loomale parem ja teile ka.

VIC- Very Important Cats