Teema: mida toiduks anda?

mida anda toiduks 1 kuusele kassi pojale??
ta ei taha veel kuiv toitu ja anname talle vett,piima,ja liha...aga ma tehaks teda kui vanalt hakkavad nad kuivtoitu sööma ma tean et igalyhel erinevalt aga umbes??
aitähh!

.

Vasta: mida toiduks anda?

Kas ta emaga pole veel?

Dogs have owners, cats have staff.

Kullakene, kust sa omale 1 kuuse kassi said? Selline kassipoeg sõltub veel oma emast ja peaks olema tema juures koos teiste õdede-vendadega. Alles 2 kuuselt on kassipoeg valmis ema juurest oma uude kodusse minema. Tõukasside kasvatajad loovutavad kassipojad alles 3. kuuselt. Aga sellised 4-5 nädalased kassipojad peaksid alles hakkama emapiimast võõrduma nii et sul tuleb nüüd tükk tegemist selle kassipoja poputamisega.

Lehmapiima ei tohiks kassilastele üldse anda, sest see võib kõhu lahti lüüa. Osta talle loomakliinikust spets piimapulbrit ja sega talle sellest kassitittede \'piimakokteil\'. Toidu poolest soovitan anda leotatud kassipoegade krõbinaid, mida võib veel segada selle sama \'piimakokteiliga\' või veega. Võid proovida ka kassikonservi natuke anda.
Kui sul vähegi võimalik siis osta kliinikutoitu, sest poetoidud on enamasti paras praht ja kassipojad on selles osas eriti tundlikud.

Hoiatuseks.
Lehmapiim ja äkilised muudatused kassipoja menüüs, võivad tal tekitada kõhulahtisust, mis ilma ravita võib nii väiksele kassilapsele saatuslikuks saada. Olge siis ettevaatlikud ja ärge talle päris kõike ka süüa andke..

PS. Mis liha te talle annate? Looma, linnu, sealiha?Keedetud või toorest?
Mina ei soovitaks nii väiksele liha ka anda. Selleks on hiljem aega küll ja küll..

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

me oleme talle vees leotatud kuivtoitu proovinud anda aga ta ei taha ja konservi kah mitte...
aga jah ma räägine emale sellest piimapulbri värgist...ta õde anti juba ennem ära..
tänan igasahes..
kõik vastused on oodatud.

.

Kuna vaatan, et Teil elukoht Pärnu, siis võin pakkuda Cat 7 kuivtoitu ja sama firma konserve Aras Classic. Huvi korral meilige kaarin@pajoprint.ee  Kõik toidud on naturaalsed ja orgaanilised ega sisalda mingeid keemilisi lisandeid. Liha sisaldus konservides 96%, osades 100%, samuti sisaldavad nisuiduõli, biotiini ja tauriini. Lühitutvustust saab vaadata www.hot.ee/retalent/bonaventura html  Edu!

Thumbs up Thumbs down

ta on alles 1 kuune kas ta ei taha kuivtoitu kuna liiga noor järsku selle söömiseks ve??

.

Ühekuune ilmselt on jah liiga noor kuivtoidu jaoks. Ise olen Kenno loomakliiniku klient ja seega soovitaksin sealt seda kasside piimaasendajat küsida. Ma ei tea täpselt, kuidas kassidega (sest endal hetkel kassi pole), aga koerakutsikatele hakatakse üldjuhul lisasööta andma kolmanda nädala pealt, seega vaikselt alustamiseks just paras aeg. Krõbukaid võib siis ilmselt selle piimaasendajas leotada.

Thumbs up Thumbs down

Mul on spetsiaalne kassipoegade toit saadaval.

Thumbs up Thumbs down

Seda arvan minagi et on veel liiga vara tahta et sellises vanuses kassilaps kohe päevapealt kuivtoitu krõbistama hakkaks. Ikka tasapisi piimaasendaja või veega leotatult harjutada. Nagu ma ütlesin toimub kassipoegadel emapiimast võõrdumine u. 4-5 nädalaselt.

Thumbs up Thumbs down

Little-kitty, kuidas kiisul läheb?

Thumbs up Thumbs down

Harriga läheb hästi.
nüüdseks on ta juba 2 kuune.
Aga jah kuivkrõbinaid ta ikkagi ei taha.
aga liha ja muud toitu ta sööb ja on võrreldes selle päevaga kui me ta tõime väga paksuks läinud.
talle meeldib väga möllata.ja ta koguaeg näksib ja ronib igal pool.
aga loodame et ta millalgi krõbinaid kah sööma hakkab:)

.

aga mina arvan, et peaksid ikka järjekindel olema ja teda ikka pidevalt harjutama ka krõbinaid sööma,sest siis hambad on terved ja tugevad,muidu pehme toiduga läheb ta sul laisaks..:wink:

Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.

Thumbs up Thumbs down

Nüüd muidugi. smile Lihtsalt kui teema postitati oli kiisu 1.kuune ja nii väiksed juba naljalt kuivtoitu ei krõbista.

Thumbs up Thumbs down

aga ta ju ei söö ikkagi!
yks looma arst soovitas teda natuke näljutada tegimegi nii aga ta ei öönud ikkagi!
siis tegi emme royal cannini veega blödiks ja segas liha sissw ja siis ta natue sõi aga praegu me aname talle kodutoitu:)
kui ta tuleb ja vaatab oma armastre silmadega siis me ei suuda talle vastu panna ja peame talle liha andma:P

.

meie kass ka algul kuivtoitu ei söönud... siis päris mitu kuud talle seda üldse ei pakkunud ja ükskord kui siis pakkusime, siis sõi kohe hea meelega... tal oli see vahe ka, et neid juuniori krõbuskeid ta ei armastanud, täiskasvanu omad läksid palju paremini peale ja lähevad siiani. kuivtoidu kauss on tal kogu aeg ees ja sealt ta siis käibki omal vabalt valitud ajal ise krõbistamas...

muide kassil on oma maitseeelistused ka, nii et vahel piisab kui lihtsalt mõnda teist maitset talle pakkuda

Thumbs up Thumbs down

hmm...nupsu hakkas royal canineid krõbistama juba pooleteist aastaselt....

Kassid ei tohikski vanemaks saada...

meie saime pätu ka siis kui ta oli yhe kuune.just samal päeval saigi täpselt kuuseks. kodus andsime talle kohvikoort esimesed 2 päeva. peale seda akkas kohe krõbinaid ja kiisukonserve sööma. need kassipojakonservid on ju pehmed zelees.pasteeti ka anname talle heameelega sööb.:)nyyd saab 20 juuni 2 kuuseks alles ja sööb värsket kala ja maksa ka. tervis on tip-top. mängib jookseb ja kõht on ka korras;) vot nii:ingel:

Thumbs up Thumbs down

Minu kolmekuune ei võta suu sissegi mitte ühtegi spets kassile määratud toitu:? Olen proovinud kõikvõimalike ja kuna nagunii on kassid majas siis krõbinad alati saadaval, aga tema sööb ainult vorsti ja piima:roll:
Titekrõbinad söövad vanad kassid kiiremini kui jõuad ette panna aga see pisike ei midagi.
MIS TEHA:?:?:?

Thumbs up Thumbs down

mina algul meelitasin kassi kala ja keeduvorsti nii sööma et leotasin enne piima sees v määrisin pasteediga kokku. äkki su kiisu ei teagi kui hea maitsega need kiisukonservid on:pai: proovi peita nt vors paari konservityki alla ta ju lõhna ikka tunneb ja kui yritab seda vorsti sealt kätte saada siis äkki satub konservitykk ka suhu vm:P ja yltse mina oma kassile ainult krõbinakaussi ei hoia. panen krõbkad pehme tidu peale v sisse et sööb sealt kausist mis ise tahab wink

Thumbs up Thumbs down

Mina harjutasin Mariust nii konservi sööma, et määrisin talle natuke suu peale seda ja kass kunagi ei taha olla räpane, loomulkult ta pesi selle sealt puhtaks.
Mõne aja pärast ta mõistis, et see on söödav.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg