1

Teema: Mis on parim kassitoit?

Lugesin teema Ohtlik alt, et paljud kassitoidud võivad kassidel mingeid tervislikke probleeme tekitada.
Millist kassitoitu soovitavad spetsialistid? Mis on parim kassitoit?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mis on parim kassitoit?

Ei tea kas just parim,aga mina olen kuulnud ,et Royal Canini kuivtoidud on päris head.Minu kiisu sööb ka neid suure isuga;).

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

parimat ei oska just öelda(sest iga kassi maitsed on erinevad),kuid kõige kvaliteetsemad ja sobivamad erinevate eluviisidega kassidele on loomakliinikutes müüdavad toidud.

[img]http://www.xmission.com/~emailbox/animate/a-katt.gif[/img]

Thumbs up Thumbs down

mina pooldan kahe käega hillsi siiani pole alt vedanud!

Thumbs up Thumbs down

aga selline asi, et kas kuivtoidu ostmisel loomakliinikust on hinnavahe märgatav, kui seda võrrelda tavalise poetoiduga? ma mõtlen, et kui poest osta näiteks kilone pakk kuivtoitu, tuleb ta siis palju odavam kui kilone loomakliiniku oma?
need kiisud, kelle me koju toome, on siiani söönud darlingu konservi ja kitekati kuivtoitu ja kusjuures mitte kassipoegade oma, vaid sedasama, mida nende emagi sööb. lisaks sellele veel tavalist kodutoitu ja maksa, kala vist pole veel saanud. kas sellistele kassidele, kes tavalise poetoiduga harjunud, on üldse mõtet hakata loomakliiniku toitu ostma? sest sellesama tavalise söögi peal on nad kasvanud haruldaselt armsateks pontsakateks ja parimas vormis kiisupreilideks. või oleks äkki see variant, et osta näiteks kliinikust kuivtoitu ja muu toit jätta samaks? muret tekitab asi just sellepärast, et kliiniku söögid on palju suurema toiteväärtusega, aga samas on jällegi nii-nii paljud kassid kasvanud üles ja elanud väga vanaks ilma mingi spetstoiduta. sellepärast ei oskagi ma kuidagi seisukohta võtta.

Thumbs up Thumbs down

Hinnavahe on ikka märgatav küll. Ma nüüd täpselt ei oska öelda palju poekrõbuskate kilo on, aga see kliinikutoit, mida mina ostan maksab u. 200 krooni 2kg kott. Samas jätkub sellest ikka päris kauaks - veidi rohkem kui kuuks. Ja vähemalt saad kindel olla, et kass söögist vajalikult ained kätte saab.
Tegelikult on väga tähtis et just kassipojad saaksid vähemalt esimesel eluaastal kvaliteetset ja ainult kassipoegadele mõeldud toitu. Kassipoegade energia- ja toitainevajadus on kordi suurem kui täiskasvanud kiisude oma, sest neil ju suure kiiruga vaja kasvada ja areneda. smile
Selle pärast et kliinikutoit suure toiteväärtusega on, ei peaks sa küll muretsema - see pigem positiivne pool. Niikuinii otsustad sa lõppude lõpuks ise kui palju sa oma kassidele süüa annad ja paki peal ka kaalu järgi kiisu päeva toidunorm antud. Krõbuskatest võiks saada kiisude põhitoit, juurde anda kodutoitu (sel puhul krõbuskaid pisut vähem anda) ja konservi (tavaliselt on need üsna lahjad). Konservidest oskan soovitada neid ilma želeeta. See želee paistab vähemalt mulle täielik keemia olevat.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

aga ma mõtlen seda, et varem on kassid elanud tuhandeid aastaid ilma spetstoiduta ja ega nad siis halvemad kassid polnud. ja ma seda suurt toiteväärtust ei peagi negatiivseks, ainult et kuidas need vaesed kassid siis enne eritoidu leiutamist ikkagi ilusa karvaga ja hea tervise juures olid? ja kui kaua seda kassipojatoitu eestis üldse saada on? enne seda sõid kassipojad siin ka ju midagi... see on nii kahe otsaga asi, ühtpidi muidugi tahaks oma kiisudele parimat, aga teistpidi tundub see veidike ülespuhutud asjana, liiga kallina, arvestades just seda, et kassid on ka ilma selle toiduta suurepäraselt hakkama saanud. ja kas pole kassitoiduga äkki samamoodi, nagu šampooniga, et see, mida telekas reklaamitakse, on juuksurite meelest jube halb ja ei tee üldse seda, mida reklaamis lubatakse, aga samas avastad juuksuri juurest šampooni ostes, et ega see ka midagi paremaks ei tee, pigem on mõlemad täiesti võrdsed? ma ei tea, ma ei taha seda kliinikutoitu maha teha või midagi, aga see tundub lihtsalt kuidagi... hmh... sõnad nagu saavad otsa... liiga ületähtsustatud äkki? kuhu on jäänud maksast, kalast, piimast ja pererahva toitudest söönuks saavad kiisud?
ja siinkohal tooksin veel näite oma poiss-sõbra vanemate kassist, kes pisikesest peale ainult koerakonservi nõus on sööma...

Thumbs up Thumbs down

Vot ega ma ka ei tea. Minu kass sai ka esimesed 6-7 aastat poetoitu. Oli pai ja rõõmus, karv läikis ja silm säras. smile Kliinikutoidule läksime üle alles hiljuti. Noo ja mis seal ikka rääkida. Karv läks veel pehmemaks ja läikivamaks ja seda karvapallide välja oksendamist pole enam olnud.
Muidu enne oli igapäevane teema, et kuhugi nurka sai mõni pakikene karvu poetatud, kuigi ta pole mul isegi pikakarvaline. tongue
Aga saan täiesti aru mida sa mõtled. Muidugi elavad kiisud vabalt ka kodutoidu peal ära, mu vanaemalgi üks selline talukõuts, kes kõike alates silgust kuni kartulipudruni nahka paneb. Ja tema eelmised laudakiisud elasid ka mingi 15 aastaseks.
Siiski ei kujuta ma ette et peaks oma kassi nii toitma. Tahan talle ikka kõige-kõige-kõige paremat ja kassile eraldi kodutoidu valmistamiseks olen ma lihtsalt liiga laisk, seepärast ostangi seda kallist värki. See on nüüd puhtalt minu arvamus, võibolla keegi asjatundja oskab paremini seletada, miks see kliinikutoit nii hea ja tähtis on.

Thumbs up −1 Thumbs down

No me eile ostsime neile tavalise poetoidu ära. Darlingu konservi, Kitekati kuivtoitu ja Dr. Sterni maksavorsti, seda kõike söövad nad praeguses kodus ka. Aga otsustasime, et kuivtoitu hakkame edaspidi siis vist ikkagi kliinikust ostma. No et see üks kord söövad veel seda Kitekati toitu ja edaspidi siis kliiniku oma. Aga muidu meil on see mure ka veel, et vaata, sa räägid oma ühest kassist ja sellest, et talle jätkub sellest pisut üle kuu... Aga meile saabuvad täna õhtul ju kaks kiisupreilit, st. sööki läheb ka poole rohkem tongue
Aga üldiselt ei jõua ära oodata, kunas kell juba pool viis saab, siis on lepitud kokkusaamine selle prouaga, kellelt kassid saame. Tööle ei tahaks täna nagu üldse minna, selline ärevus on sees tongue Sõbrad ka norivad juba, et te hakkaks nagu last saama. big_smile

Thumbs up Thumbs down

Minu kassile meeldivad õudselt Whiskasi Juniori kuivtoit. Olen talle ka vahel kliiniku tubaste kasside krõbinaid juurde ostnud (nt palgapäeval vms wink).  Selle 8 kuu jooksul, mis ta minu juures olnud on, on ta 2 korda karvapalle oksenanud. Minu arust üsna vähe, arvestades, et enamjaolt saab ta ju siiski poetoitu.

Dogs have owners, cats have staff.

Wiskasi omad on head:)
Ma tean küll, et valesti kirjutatud, aga vahet pole:)

Thumbs up Thumbs down

seda Royal Canin´it saab ainult kliinikutest? Poest ei saa?

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisu pugib kah suure isuga seda Whiskasi Juniori kuivtoitu, see ikka lemmik, kuid selle kõrvale anname neid Juniori konserve kah!

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Kiti
seda Royal Canin´it saab ainult kliinikutest? Poest ei saa?

Royalit saab osadest loomapoodidest ka, näiteks Bramhami keti kauplustes olen näinud.

Thumbs up Thumbs down

Alles võtsin kassi (nädal tagasi) ja ei oska väga midagi anda.  Kass on alles väike, 2 kuune. Palun abi

Thumbs up Thumbs down

Kas algatuseks eelnevaid postitusi lugesid siin? Peaks päris hästi toitudest ülevaate saama ju.

Dogs have owners, cats have staff.

Hill\'s pole mind siini alt vedanud:) Selle nelja aasta jooksul, mis mul kass on olnud, pole ta kordagi karvapalle oksendanud;) Hillsi sööb minu kass, söövad mu vanaema kassid, sõprade/tuttavate kassid ja isegi mu õpetaja kass. Oma kassile ostan ka Shebat(poest) ja seda ta sööb ka. Sheba on poetoitudest kõige normaalsem minu meelest;) Oma kassile anname veel Hill\'si konservi ka(: Õuehulkuritele oleme ostnud dr Sterni ja mingit soome toitu(mitte lemmik), ka royalit oleme neile andnud:)
Pro Planiga on halvad kogemused, katseks ostsime 2 väikest pakki vanaema kassile, aga ta oksendas pro plani 5 minuti pärast välja. Olen kuulnud ka, et see pidi tekitama neid neerukivisi vms.
Kui kass oli väike andsime talle Hills\'i kõrvale ka Royal Caninit, kuid ega see nii hästi ei maitse talle. Vehelduseks vahest ikka anname.
Specific(raudselt kirjutasin valesti)-paar korda oleme ostnud neid konserve. Ka päris head, järgmine kord ostame krõbinaidki(:

Thumbs up Thumbs down

18

Küsiks kah, kassitoidu kohta. Mis on arvamus Mjau krõbinatest, seda müüakse ka loomaapteegis, kas see on sama, mis poetoit või on ta sarnane kallimate toitudega?

Thumbs up Thumbs down

Mina olen kliinikutoidu(kui jutt käib krõbinatest) poolt.
Kuulsin kuskilt täiesti elutruu näite tegelikult- kassile poetoidu andmine on sama mis last elu aeg hamburgeritega toita, tulemus on see, et üsna varsti on kass haige(mina räägin just oma aspektist, sest tõukassid on palju õrnemad ka kui tavalised laudakassid, kellest keegi ka eespool rääkis) Arstid ikka ja jälle räägivad ka sellest, et poest ostetavad toidud on väga kahjulikud looma tervisele(kaasa arvatud kõik need pehmed eined).Kass peab ikka toorest liha sööma(kala, veiseliha, kana), sest ta ju loomtoiduline tegelikult. Aga see on minu tagasihoidlik arvamus, anda kassile parimat toitu:puna:, vähemalt on mu enda süda rahul, vot. smile

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

meie kiisu pisikest peale Hillsi ja Royal Canini krõbinaid söönud. ja tegelikut ei ole see kallis! 2 kg kotist jätkub talle 3 kuuks praktiliselt smile
lisaks krõbinatele ostsime alguses poekonserve (whiskas jt) ning aasta vanuselt lõi kassil kohutav toiduallergia välja - oksendas, karv lahti, kõrvad põletikus. jätsime konservid menüüst välja ja kõik sa korda. arst soovitas anda lisaks krõbinatele keedetud kanaliha ja nüüd teemegi kassile lisaks krõbinatele ise "lihakonserve". natuke mässamist on, aga kass on rõõmus wink vaja läheb head pealehakkamist, sügavkülma ja võimet toore lihaga ümber käia...
retsept:
*võrdsetes osades kana või kalkuni südameid, maksa ja pugusid (saab nt keskturu lihalettidest)
*võib lisada ka peotäie riisi (muud kuivained ja köögiviljad olevat kasutud) ja natuke vett
*kõik see suures postis hästi läbi hautada (1,5 tundi umbes) ja siis saumikseriga pasteediks (või lihtsalt peeneks hakkida)
*toidusäilituskarpidega sügavkülma ja kassil on toit pikaks ajaks olemas

taolise kodukootud pasteedi kilohind tuleb alla 25kr!
Lisaks võiks aeg-ajalt pakkuda hapendatud piimatooteid ja keedetud muna (toores piim ja muna ärritavad seedekulglat).

Thumbs up Thumbs down

Ohh, tahaks ka sellist pasteeti valmistada. Aga need südamed ja pugud tunduvad kuidagi:roll:kardan neid natuke):P.

VIC- Very Important Cats

Okei mind on praegu täiesti ära hirmutatud, et ma oma kiisule rämpstoitu pakun :cry:
Ostsin poest Whiskas Juniori krõbinaid, mida ta hoooolega sööb ja armastab ja veel ostsin hõbedastes pakikestes märgtoitu-konservi? mida ta nii väga ei armasta, siis kui värske portsu kausikesse panen siis algul sööb tsipa aga krõbinad lähevad iga kell wink
Ühesõnaga ma olen segaduses :? Tahaks talle kõige paremat ja mingeid neerukivisid, põiehädasid ja karvapalle ma eriti ei oota, et mis ma nüüd siis tegema peaks? (ma olen täiesti algaja veel, esimesed 2 päeva kassiomanik).
Kas whiskasi krõbinate sees on mingi sõltuvust tekitav aine, et see kõikidele kiisudele maitseb? sad

Thumbs up Thumbs down

Kui Sa tahad talle kõige paremat, siis kui rahakott vähegi kannatab, osta talle loomapoest või kliinikust krõinaid ja konserve(Royal Canini, Hills ja neid on veel miskit sorti). Loomade poetoitu võib vaadelda kui "hamburgereid", et kui väikene laps saab terve oma elu ainult neid, siis on selge, et ta jääb haigeks ja ei saa vajalikke aineid toidust kätte. Sama on kassiga ka tegelikult. Paljud vaidlevad vastu ja räägivad, et nede loom, kes ainult poetoitu saanud, on täiesti terve jne, loomulikult osad on, aga osad kassid jäävad haigeks. Eriti tõuloomad(need ju nõrgema tervisega). Ega mina ise olen ka vahel andnud mõnda poekonservi(Courmet nt), aga seda väga harva ja õnneks ta mul seda ei taha ka eriti. Loomaarstid on öelnud, et kassid tahavad liha süüa, sest nad on ju tegelikult loomtoidulised [midagi loomset ja värsket- kala, kana, veisiliha, krevette, hakkliha, maksa(aga siis soovitavalt võib neid natuke keeta, ilma soolata)].
Just praegu saad talle erinevaid asju pakkuda, sest ta Sul nii uus veel:), harjub siis erinevate toitudega.

VIC- Very Important Cats

Royal Canin ja  Hills...
Üldiselt soovitan kassitoitu osta vaid loomapoest, mitte kusagilt Selveri või Rimi toidupoest.
Korralik kassitoit on küll veidi kallim, kuid su kassi tervis on korras ja tema organism saab kõik vajalikud ained.
Arvan, et looma tervist ei saa arvestada ümber rahaühikutsee ning demoagoogilistesse väidetasse "aga kassid on ju eluaeg söönud...." jne

minu poole aastane kassipoiss ja kolme kuune kiisupreili söövad poekonserve.kõige paremini läheb whiskas nt aga kunagi andsin simba konservi (poetoit) siis vanem päntajalg hakkas oksendama ja kõht oli lahti. et ehmatas ära kyll :S aga krõbinad on meil PRO PLAN. kassipoegade toidus on kyll pisikesed ja veidi pehmemad padjakesed (vist olid milleski immutatud) maitseb hästi neile ja esimese pakiga sain läbi 5 kuud smile (vanema kassi sain siis kui ta oli kuune ja teise just 3 nädalat tagasi u. ja esimene pakk pole ka veel täitsa otsas smile aga seda jah et minu kassid söövad kõike yhest kausist-alla panen konservi ja peale puistan krõbinaid wink ja mis sest et pikk karv on, läigib ikkagi smile

Thumbs up Thumbs down